Aranżacja kuchni z lodówką w zabudowie

kuchnia w zabudowie

W każdej kuchni musi znajdować się lodówka dobrana jak najlepiej pod kątem pojemności, funkcji i rozmiaru. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na wybór rozwiązania, jakim jest zabudowanie lodówki. Taka opcja umożliwia zachowanie harmonii w kuchni i zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. W jaki sposób zaaranżować wnętrze z lodówką w zabudowie, by zapewniała ona komfort użytkowania przez wiele lat?

Dlaczego warto wybrać lodówkę w zabudowie?

Lodówka w zabudowie to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą uzyskać efekt spójności i jednolitej całości podczas aranżowania kuchni. Taki sprzęt da się dopasować do reszty wyposażenia tak, by był niewidoczny i pozwalał na funkcjonalne urządzenie przestrzeni przy jednoczesnym oszczędzeniu miejsca. Ta opcja sprawdzi się świetnie w przypadku niewielkich kuchni lub aneksów kuchennych, przy których aranżowaniu ważna jest dbałość o estetykę.

Jaką lodówkę wybrać do zabudowy?

Decydując się na lodówkę do zabudowy, musisz pamiętać o dobraniu jej pod kątem rozmiaru kuchni oraz potrzeb domowników. Do wyboru są zarówno małe, jednokomorowe chłodziarko-zamrażarki, jak i sprzęt dwukomorowy, który umożliwi przechowywanie większych ilości produktów. Warto mieć na uwadze klasę energetyczną lodówki. Ma to bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za prąd, które w dzisiejszych czasach i tak są niemałe. Najbardziej rekomendowane rozwiązanie to urządzenie oznaczone symbolem A++ lub A+++, które będzie maksymalnie energooszczędne. Ponadto warto zwrócić uwagę na pojemność lodówki. Oczywiście większe wymagania będą miały w tym zakresie duże rodziny. Dobrze jest sprawdzić, czy sprzęt zapewnia równomierne chłodzenie. Wymagającym osobom, które chcą urządzić kuchnię w nowoczesny sposób, przypadną do gustu modele z dotykowym panelem sterowania.

Jaka powinna być lokalizacja lodówki w zabudowie?

Wybór konkretnego modelu lodówki jest kwestią bardzo indywidualną i powinien zależeć od osobistych preferencji. Inaczej jest w przypadku wyboru lokalizacji urządzenia. Wtedy warto kierować się kilkoma uniwersalnymi wskazówkami. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź inspiracje – Aranżacja kuchni z lodówką w zabudowie. By sposób urządzenia kuchni był maksymalnie funkcjonalny i gwarantował komfort użytkowania, warto umieścić lodówkę np. w trójkącie roboczym, czyli w pobliżu zlewozmywaka oraz piekarnika/płyty kuchennej (odległości powinny być nie większe niż 150–200 cm). Sprzęt można umiejscowić również nieopodal blatu roboczego, co pozwoli szybko przenosić produkty i zapewnić sobie komfort podczas przygotowywania posiłków. Dobra lokalizacja to też ta blisko drzwi wejściowych. Umożliwia błyskawiczne sięgnięcie po wybrany produkt bez przeszkadzania pozostałym użytkownikom kuchni. Należy pamiętać o tym, że lodówka powinna znajdować się w większej odległości od źródeł ciepła, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej pracę, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do jej uszkodzenia. Lodówka powinna swobodnie „oddychać”, dlatego nie wolno zabudowywać jej zbyt szczelnie. Warto zostawić 10-centymetrową lukę na górze i 5-10 cm odstępu od ściany, by zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Sam montaż dobrze jest zlecić doświadczonemu profesjonaliście.

Wybór lodówki do zabudowy to opcja praktyczna i estetyczna. Ta opcja sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, choć nie tylko. Decydując się na to rozwiązanie, warto sprawdzić klasę energetyczną sprzętu i dowiedzieć się, w jakim miejscu najlepiej go umieścić.

Dodaj komentarz