Bezpłatne zajęcia z cyfrowych metod uczenia się dla dzieci online

Zajęcia dla dzieci online

Czas kwarantanny to doskonała okazja, żeby w kreatywny sposób doskonalić cyfrowe umiejętności najmłodszych miłośników nowych technologii. Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z T-Mobile organizuje Fajną Akademię – bezpłatne zajęcia dla dzieci od 8 do 12 lat, w których można wziąć udział nie wychodząc z domu. Pierwsze warsztaty w oryginalnej formie ruszają już 25 kwietnia.

Fajna Akademia w domowym zaciszu

Zajęcia prowadzone w ramach Fajnej Akademii dają możliwość rozwijania kreatywności, czerpania wiedzy od doświadczonych mentorów oraz uczenia się nowych, pożytecznych umiejętności przydatnych w edukacji. W spotkaniach biorą udział dzieci wraz z jednym z rodziców. To doskonały sposób na kontakt z innymi uczestnikami zajęć – interaktywność, wymianę poglądów, pokazywanie swoich prac. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach dzieci mogą rozwijać swoje technologiczne pasje, a rodzice mają pewność, że ich pociechy efektywnie spędzają czas i zdobywają wiedzę od profesjonalistów.

Przymusowe siedzenie w domu może być doskonałą okazją do tego, żeby wskazać dzieciom właściwy kierunek wykorzystania nowych technologii w edukacji. Podczas zajęć stawiamy na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie – dzięki takiemu podejściu dzieci czują, że współtworzą warsztaty i mają wpływ na ich przebieg, a to jeszcze bardziej motywuje je do działania i dzielenia się swoimi pomysłami – mówi Joanna Pawlak z Fundacji CoderDojo Polska.

Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisy prowadzone są za pomocą formularza pod linkiem: https://coderdojo.org.pl/projekty/fajna-akademia/. Liczba miejsc jest ograniczona, ale niebawem wystartują zapisy na kolejne terminy zajęć. W celu zapisania się na zajęcia należy odpowiedzieć na pytanie dlaczego chce się uczestniczyć w warsztacie.

Uczestnicy warsztatów otrzymają na skrzynki mailowe linki do zalogowania się na zajęcia. Przypominamy, że pierwsze spotkanie online odbędzie się 25 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00.

Kilka słów o Fundacji CoderDojo

Inicjatywa CoderDojo pochodzi z Irlandii, a w Polsce jest obecna już od siedmiu lat. Fundacja CoderDojo, poprzez organizację bezpłatnych warsztatów kodowania, kształci dzieci, młodzież i dorosłych w dziedzinie programowania oraz kompetencji służących do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Celem tych działań jest rozwój technologicznych talentów, nauczenie młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy.

Dodaj komentarz