Czym zajmuje się protetyk?

protetyka

Coraz większą uwagę przykładamy do tego, jak wygląda nasz uśmiech i jaka jest kondycja naszych zębów. To niezwykle istotne, aby stosować się do zasad profilaktyki stomatologicznej, nie rezygnować z wizyt kontrolnych, jak również nie odkładać leczenia na później. W przypadku, gdy z różnych przyczyn dotknie nas częściowy brak uzębienia lub tak zwane bezzębie, warto skorzystać z pomocy doświadczonego protetyka. Jego zadaniem jest przygotowanie niezbędnych uzupełnień.


Pełne uzębienie to maksymalny komfort życia, brak kompleksów, możliwość uśmiechania się dokładnie wtedy, gdy będziemy mieli na to ochotę. Warto również wspomnieć o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa atrakcyjny wygląd, którego uśmiech jest istotnym elementem.

O zęby warto dbać. Im bardziej się do tego przyłożymy, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się własnymi zębami. W sytuacji, gdy niestety mamy braki zębowe, warto udać się do protetyka. To właśnie on jest specjalistą, dzięki któremu bez żadnych problemów odzyskamy dawny uśmiech.

Zobacz także: https://jatomi.pl/co-to-jest-ortodoncja-i-jakie-sa-jej-zalety/

Kim jest protetyk?


Protetyk do specjalista, którego głównym zadaniem jest odbudowa tkanki zębowej, jak również jak najdalej idące odtworzenie pierwotnych warunków zębowych. Dzięki protetykowi między innymi możemy otrzymać bardzo dobrej jakości uzupełnienia protetyczne, zarówno ruchome, jak również stałe. To bezpośrednio przełoży się na duże zwiększenie komfortu życia, a przede wszystkim umożliwienie swobodnego rozdrabniania pokarmów.

Pomoc w leczeniu protetycznym otrzymamy w klinice MCS  https://mcs-przychodnia.pl/.

Nowoczesne uzupełnienia protetyczne


Nowoczesna stomatologia pozwala kompleksowo dbać o zęby, które już mamy. Nowoczesna protetyka natomiast sprawia, że będziemy mogli na nowo cieszyć się komfortem życia, szeroko uśmiechać, rozmawiać i nawiązywać kontakty. Z pewnością dla wielu osób bezzębie czy pojedyncze braki w uzębieniu stanowiły również bardzo duży problem, powodowały kompleksy. Dzięki chociażby wszczepianiu implantów zębowych możemy nasze problemy rozwiązać.

Protetyk może dla nas przygotować:

– implanty zębowe,
– stałe oraz ruchome protezy zębowe,
– koronki na zęby,
– mosty protetyczne,
– endokorony,
– licówki.

Oczywiście kluczowym aspektem jest najpierw kompleksowa diagnostyka, dzięki której będzie można ustalić, który rodzaj uzupełnienia protetycznego będzie dla nas najlepszy, dzięki któremu nasz uśmiech odzyska swój dawny blask, a jednocześnie będziemy wyglądać po prostu bardzo naturalnie.

One thought on “Czym zajmuje się protetyk?”

Dodaj komentarz