Dlaczego garnitury to absolutny must have w każdym sezonie?

must have w garniturach

W męskiej garderobie bardzo często znajdziemy garnitury oraz pasujące do nich buty. Jest to znakomity wybór, ponieważ nierzadko zdarzają się okazję, podczas których musimy zdecydować się na nieco bardziej oficjalny strój. Warto pamiętać, aby do takiego zestawu dopasować też odpowiednie dodatki (paski i krawaty), ale też koszulę. Czy jednak garnitury nosimy w każdym sezonie?

Garnitury w męskiej szafie

W szafie każdego mężczyzny powinny znaleźć się przynajmniej dwa garnitury. Jeden będzie zarezerwowany na szczególnie ważne uroczystości, drugi może być odpowiedni na nieco mniej zobowiązujące spotkania. Warto jednak pamiętać, aby zawsze dobierać tego rodzaju elementu ubioru zarówno do naszej sylwetki, jak i typu urody. W niektórych krojach i kolorach wyglądamy po prostu lepiej. 

Ponadto garnitury muszą być uzupełnione o pasujące koszule oraz inne dodatki. Warto skomponować kilka różnych opcji, dzięki czemu zawsze będziemy korzystać z bazowego zestawu, ale wymieniać jedynie jego poszczególne elementy. W ten sposób na każdej uroczystości możemy prezentować się dobrze, a jednocześnie nikt nie zauważy, że w naszej szafie niekoniecznie znajduje się kilka różnych garniturów. 

Jakie buty pasują do garnituru?

W doborze garnituru ogromną rolę odgrywają także buty. Te powinny być dopasowane do całej stylizacji, ale nie mogą dominować i w szczególności przyciągać uwagę. Stanowią raczej tło. Buty powinny być wykonane z dobrej jakości materiału, który przetrwa wiele lat bez większego uszczerbku. Zwróćmy też uwagę na to, aby stopa nie pociła się w obuwiu, ponieważ może prowadzić to do powstania otarć. 

Na co jeszcze należy uważać? Na pewno takie buty nie mogą nas obcierać. Wystarczy wyobrazić sobie sytuacje, gdy podczas wielogodzinnej zabawy na weselu nie jesteśmy w stanie postawić kolejnego kroku, ponieważ na naszych stopach powstały pęcherze. Dlatego też dobrze jest zainwestować w jedną parę wysokiej jakości obuwia. 

Czy garnitury nosimy w każdym sezonie?

Warto podkreślić, że garnitury są tym elementem ubioru, który powinien sprawdzić się niezależnie od pory roku. Dlatego też należy wybierać te zestawy, które szyte są z naturalnych tkanin. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza. Może być to na przykład wełna czy bawełna. Lniane podszewki także sprawdzą się tutaj doskonale. 

Garnitury to odpowiednio dobrane spodnie oraz marynarki. Czasami dodatkiem są także kamizelki. Podczas niektórych okoliczności możemy w trakcie imprezy zdjąć odzienie wierzchnie. Dlatego zwracajmy uwagę na to, czy koszula również będzie pełniła formę reprezentatywną. Jeżeli mamy problem z poceniem, unikajmy tych kolorów, na których plamy są szczególnie widoczne. Lepiej postawić na klasykę, czyli na przykład biel oraz czerń. W takich przypadkach możemy mieć pewność, że nawet po zdjęciu marynarki będziemy prezentować się dobrze.

Nie zapominajmy o tym, aby garnitury uzupełnić o pasujące paski oraz inne dodatki. Krawat lub muszka także będą pełniły ważny element naszej stylizacji, więc nie należy o nich zapominać. 

Dodaj komentarz