Dron dla dziecka – jaką zabawkę dla malucha warto kupić?

Czy dron dla dziecka to dobry pomysł na zabawkę?

Drony zyskały na popularności i dziś są wybierane nie tylko przez osoby profesjonalnie zajmujące się filmowaniem czy nagrywaniem, ale także przez amatorów fotografii czy pięknych ujęć. Te bezzałogowe statki latające stały się także bardzo popularne jako prezent dla dziecka. Czy warto je kupić?

O czym należy pamiętać przy wyborze drona dla dziecka

Przede wszystkim warto pamiętać, że najpierw drony były na wyposażeniu wojska i dopiero później stały się cywilną zabawką dla dzieci. Warto więc przemyśleć, czy maluch będzie w stanie operować nawet małym dronem. Co ważne rozwijanie umiejętności operatora drona doskonale przyczyni się do rozwinięcia u dziecka myślenia przestrzennego. Do tego poprawi to jego koordynację ruchową oraz pozwoli zdobyć nowe zdolności techniczne. Niewątpliwie nie jest to więc tylko zabawka dziecięca, ale także sposób na edukację, a dziś nauka przez zabawę jest bardzo modna i daje doskonałe rezultaty.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Jest kilka aspektów, które powinnaś wziąć pod uwagę przy wyborze drona dla Twojego dziecka. Po pierwsze to konstrukcja, czyli sprawdzenie np. czy śmigła są osłonięte. To pomoże im przetrwać w razie kolizji, a do tego będą stanowiły mniejsze zagrożenie dla małych palców. Druga rzecz to sterowanie. Warto zainwestować w drona, który utrzymuje się w powietrzu. Dzięki temu dziecko będzie mogło łatwiej spróbować nim sterować. Spróbuj wybrać jeden z modeli przeznaczony dla dzieci. Mają one uproszczone sterowanie i łatwiej się na nich nauczyć latania.

Co jeszcze może być ważne, gdy wybierasz drona dla swojego dziecka? Na pewno wymiary. Nie kupuj wielkiego drona dla dzieci, bo nie będą mogły nim latać nie tylko w domu, ale także na zewnątrz ze względu na obostrzenia, jakie przygotowały władze lotnicze. Lepiej wybrać jeden z minidronów, które są dopasowane do potrzeb i możliwości dziecka, a którym będzie mógł latać także w domu. Sprawdź, które modele pozwalają na taką zabawę i spraw dziecku niespodziankę.

Czy dron dla dziecka to dobry pomysł?

Jeśli podejdziesz to wyboru rozsądnie, to na pewno tak. Rozwój dziecka, jaki może zapewnić dron, oraz wielka frajda, jaką mu sprawisz przemawiają za zakupem. Oczywiście moment wyboru jest najważniejszy, bo kupienie małego, taniego i plastikowego drona skończy się zabawą na kilka minut, bo dziecko – nie umiejąc latać i nie mając wsparcia technologii – bardzo szybko rozbije się i zniszczy zabawkę. Trzeba więc kupować tylko takie modele, które są małe i dobre do nauki latania i operowania bezzałogowcem.

Dodaj komentarz