Drzwi wewnętrzne do pokoju dziecka – na jaki model postawić?

Drzwi do pokoju dziecka

Wielu rodziców przykłada dużą wagę do tego, jak zaaranżowany jest pokój dziecka. Myśli o kolorach, próbuje wyodrębnić strefę nauki, odpoczynku i zabawy, zastanawia się nad meblami, które rosną z dzieckiem. Ale mało kto analizuje, jakie drzwi są dobre dla dziecięcej sypialni. A warto o tym pomyśleć i dopasować je odpowiednio.

Dlaczego drzwi do pokoju dziecka powinny być uniwersalne?

Zmieniające się upodobania maluchów sprawiają, że wielu rodziców źle dobiera nie tylko meble czy kolor, ale także drzwi. Większość sądzi, że powinny odzwierciedlać aktualne zainteresowania dziecka, a tak naprawdę w wielu przypadkach trzeba by było postawić na neutralne, uniwersalne rozwiązanie, by zadowolić dziecko dziś i dziecko jutro. Trzeba wiec słuchać swojej pociechy, ale jednocześnie zdecydować się na coś, co będzie pasowało do różnych aranżacji, a idealnie będzie, jeśli wtopi się w ścianę i nie będzie widoczne. Takie powinny być dobre drzwi do pokoju dziecka.

Czy kolor ma znaczenie?

Oczywiście nie można szukać rozwiązań za bardzo kontrastowych, zwłaszcza gdy chce się drzwi wtopić w tło. Jednak zawsze przy wyborze drzwi należy patrzeć na kolor ścian. Sypialnia dziecka jest często bardzo kolorowa lub utrzymana w stylistyce oryginalnej. Dlatego trzeba umiejętnie wyważyć dopasowanie każdego modelu do ogólnego stylu w Twoim domu, bo przecież jedna część skrzydła wychodzi na przedpokój, oraz do zmieniających się stylizacji pokoju dziecka. Aby to zrobić, należy zrezygnować z wyrazistych barw i opcji z wieloma detalami. Za to polecamy minimalistyczny i prosty model w neutralnym odcieniu. W końcu ten element ma zniknąć, wciąż pełniąc swoją funkcję.

Z szybą czy jednolite?

Nowoczesne drzwi do pokoju dziecięcego często są przeszklone. Rodzicom wydaje się, że łatwiej będzie kontrolować dziecko i dostrzec, gdy coś będzie się działo nie tak. Jednak z drugiej strony istnieje obawa, że podczas szalonych zabaw szyba pęknie i zagrozi maluchowi. Trzeba jednak powiedzieć, że dobrej jakości szkło hartowane jest wytrzymałe i nawet w przypadku rozbicia nie pryśnie i nie rozpadnie się, a pozostawi pajęczynkę nieostrych drobinek. Mała matowa szyba sprawi, że widok do pokoju będzie łatwiejszy, choć ograniczony, a jednocześnie nie będzie ryzyka, że drzwi zrobią krzywdę dziecku.

Piękne wnętrze wymaga spójności, dlatego najlepiej wybrać uniwersalne, jak najmniej rzucające się w oczy skrzydła drzwiowe do pokoju dziecka. Wystarczy nie decydować się na mocny wzór, a do tego skupić się na jednolitym, neutralnym kolorze, a pokój dziecka doskonale wkomponuje się w cały styl.

Dodaj komentarz