Filmy, które możesz włączyć dzieciom bez żadnych obaw

Bezpieczne filmy dla dzieci

Dziecięce bajki często są płytkie lub nudne i nie zawsze przyciągają dzieciaki. Z czasem maluch potrzebuje czegoś innego i wtedy musisz wybrać mu film animowany, który go zadowoli. Dlatego, aby nie tracić czasu wolnego na szukanie, przygotowaliśmy kilka propozycji, które spodobają się Twojemu dziecku.

Każdy się w nich zakocha – studio Ghilbi

Wszyscy znamy produkcje Disneya czy Warner Bros i wiele z nich to doskonałe kino dla dzieci. Jednak czasami chcesz sięgnąć po coś innego i wtedy pojawia się studio Ghilbi. To filmy animowane z zupełnie innego świata, który ma w sobie coś z magii. Najbardziej znaną produkcją jest z pewnością Spirited Away: w krainie bogów, ale nie zabraknie Ci tu propozycji dla Twoich dzieci. Dla tych nieco starszych możesz wybrać Ruchomy zamek Hauru lub poszukać czegoś odpowiedniego do zainteresować Twojej pociechy. Dla młodszych sprawdź takie bajki jak Ponyo czy Mój sąsiad Totoro, które można włączyć nawet przedszkolakom – efekt zainteresowania bez przebodźcowania gwarantowany!

Dla najmłodszych ciągle Smerfy

To na tyle inteligentna i ciekawa bajka, że każde dziecko ją pokocha. A do tego rysowana w klasycznym, starym stylu, co sprawia, że małe niebieskie stworki urzekają w swoich ruchach czy gestach. Dziecko na pewno nie będzie miało zbyt dużo bodźców i już przedszkolak z przyjemnością przesiedzi jeden czy dwa odcinki, nie psocąc w międzyczasie. Najmłodsi ze Smerfami będą mogli spędzić wiele godzin, ale i starsi coś dla siebie z tej bajki wyciągną. To jedna z najlepszych produkcji dla dzieci w historii bajek.

Zwierzogród, Megamocny – coś dla dziecka z rodzicem

Możesz także wybrać opcję wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem i obejrzeć z nim film animowany. Jaki? Tu najlepiej sięgać po produkcje, które są niebanalne i atrakcyjne zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. Mamy w zanadrzu dwa takie filmy. Pierwszym z nich jest Zwierzogród. To bajka opowiadająca losy sprytnego lisa Nicka i pierwszej króliczej policjantki Judy. Wspólnie muszą rozwiązać zagadkę kryminalną, choć wcale nie pałają do siebie miłością…

Druga bajka godna uwagi to film Megamocny. O ile Zwierzogród jest znany i doceniany, o tyle z Megamocnym jest duży problem. Wiele osób w ogóle o nim nie wie, a obraz jest naprawdę wyjątkowy i opowiada losy uznawanego za złego bohatera Megamocnego, który walczy z dobrym Metro Menem. Oczywiście różne sploty akcji zapewniają dobrą rozrywkę dla każdego, a do tego dorosły znajdzie tu coś dla siebie, i to niejeden raz!

Dodaj komentarz