Glany skórzane — poradnik dla początkujących

wybor glanow

Wybierając glany damskie warto kierować się kilkoma zasadami. Jest to rodzaj obuwia o uniwersalnym charakterze. Jednolicie czarne obuwie pasuje do każdej kolorystyki ubrań. Jeżeli ktoś dotychczas nie miał nic wspólnego z glanami, najwyższa pora to zmienić.

Jakie są rodzaje glanów damskich?

Glany skórzane są bardzo zróżnicowanym rodzajem obuwia. Jednymi z bardziej popularnych są glany niskie. Takie buty spodobają się większości kobiet, ponieważ bez trudu dobrać do nich można spodnie albo sukienkę. Na co dzień nosić je można w taki sam sposób, co klasyczne botki.

Glany wysokie, z długą cholewką, są nieco mniej uniwersalne. Takie buty mają ciężki wygląd, są wyraziste i na pewno będą zwracać na siebie uwagę. Warto je zrównoważyć lżejszym ubraniem. Do glanów skórzanych pasuje na przykład tiulowa spódnica albo sukienka wykonana z lekkiego materiału. Na wierzch można do nich założyć także trencz.

Zabawa z modą — najlepsze pomysły na ciekawe zestawienie glanów

Glany damskie są butami, które świetnie chronią stopy przed zmarznięciem albo przed wodą. Część osób może jednak nie lubić ich wnętrza pozbawionego ocieplenia. Dlatego interesującym dodatkiem do nich są długie skarpetki, zakolanówki, z miękkiej dzianiny. Takie skarpetki dobrać można w barwie dopełniającej albo kontrastującej.

Glany skórzane nie muszą być koniecznie w kolorze czarnym. Wręcz przeciwnie. Na rynku są obecne w wielu barwach, także wyrazistych jak czerwień albo biel. Pamiętać trzeba o tym, aby z ubraniami zestawiać je na zasadzie kontrastu. Im bardziej barwne są buty, tym bardziej spokojna powinna być góra. Jeżeli wybierze się czarny płaszcz, można pozwolić sobie na białe glany (albo na odwrót).

Osoby początkujące wcale nie muszą bać się glanów. Dawniej buty rockowe wiązały się co prawda z młodzieżowymi subkulturami, ale już od wielu lat tak nie jest. Obecnie to po prostu modne obuwie pełniące funkcję podobną do traperów.

Dodaj komentarz