Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i mieszkania?

zamek

Sytuacja, w której nie mamy możliwości wejścia do własnego mieszkania, czy pojazdu jest bardzo frustrująca, a w dodatku zazwyczaj przydarza się w najmniej do tego odpowiednim momencie. Przyczyn takich problemów może być wiele, a konsekwencją mogą być kolejne kłopoty np. gdy spieszymy się na spotkanie, czy aby odebrać dziecko z zajęć. Szybkim i skutecznym rozwiązaniem jest profesjonalne awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań. Kiedy warto skorzystać z usługi i ile kosztuje awaryjne otwieranie zamków? Sprawdź w naszym artykule!

Awaryjne otwieranie zamków – kiedy jest niezbędne?

Awaryjne otwieranie samochodów i zamków w drzwiach to usługa, z której można skorzystać zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości otwarcia drzwi kluczem. Może to wynikać z:
• utraty kluczy – najczęściej zgubienie, rzadziej kradzież. W takiej sytuacji warto o sprawie poinformować policję;
• uszkodzenia kluczy np. złamany klucz w zamku;
• awarii zamka lub wkładki;
• zatrzaśnięcia kluczy w domu – najczęściej zdarza się przy zamku zatrzaskowym, ale przyczyną może być również pozostawienie kluczy w domu, gdy inni domownicy wyjechali na dłuższy czas.

Zdarza się również, że nie ma możliwości otwarcia samochodu kluczykiem i wtedy również przydatna jest pomoc dobrego ślusarza. Dawniej dotyczyło to głównie zatrzaśniętych kluczy w zamku, jednak aktualnie równie częstym problem jest niesprawna elektryka lub rozładowany akumulator. Wynika to z faktu, że wiele nowszych modeli samochodów (nawet te 10 – letnie) posiada podwójne ryglowanie drzwi, co całkowicie uniemożliwia ich otwarcie bez dopływu prądu. Stanowi to doskonałe zabezpieczenie przed złodziejami, ale w wyjątkowych sytuacjach może być istnym utrapieniem dla właścicieli.

Awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań – cena

Awaryjne otwieranie zamków nie jest usługą drogą, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę korzyści z niej wynikające. Cena uzależniona jest przede wszystkim od stopnia skomplikowania zamków, a przy standardowych zabezpieczeniach za otwarcie drzwi bez klucza trzeba będzie zapłacić od 150 do 200 zł. Przy trudnych zamkach, które wymagają większego nakładu pracy i specjalistycznej wiedzy, cena może wzrosnąć, ale nie powinna przekroczyć 400 zł. Jako ciekawostkę można podać, że awaryjne otwarcie sejfu (czyli bez kluczyka, czy też szyfru) może kosztować nawet kilka tysięcy, co pokazuje jak wielki wpływ na cenę usługi ma stopień skomplikowania zamków. Oczywiście chodzi tu o dobrze zabezpieczone sejfy ze skomplikowanym systemem zabezpieczeń, których otwarcie opłacalne jest tylko przy wartościowej zawartości.

Dobra firma ślusarska

Dobra firma ślusarska https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ wykona usługę szybko, precyzyjne i bez wyrządzania jakichkolwiek szkód, rozwiązując problem i umożliwiając właścicielom dostanie się do mieszkania lub pojazdu. Ślusarz posiada nie tylko odpowiednią wiedze i umiejętności, ale również specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają sprawne otwarcie każdego zamku niezależnie od stopnia jego skomplikowania. Co ważne, usługa awaryjnego otwierania zamków dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Można więc skorzystać z pomocy ślusarza zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, nie patrząc na porę dnia i nocy. Firma ślusarska oferuje również wymianę zamków, naprawę zamków, konserwację i pomoc w wyborze odpowiednich zabezpieczeń do domu i firmy.

Dodaj komentarz