Jak dbać o udane życie intymne?

Życie intymne

Zdrowie intymne u kobiet jest szalenie ważnym tematem, a czasem traktowanym po macoszemu. Nie każda z nas regularnie odbywa wizyty u ginekologa, często wstydzimy się lub boimy rozmawiać o naszych problemach związanych z seksem i życiem seksualnym. A udane życie seksualne to gwarancja długiego i szczęśliwego życia. Ma wpływ zarówno na naszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Seks jest wysiłkiem fizycznym, który zapewnia nam nie tylko spalanie kalorii, ale też rozładowanie emocji, dotlenienie organizmu. Regularnie uprawiany poprawia naszą koncentrację i kondycję naszego mózgu. Jest też bardzo ważny jako intymne spoiwo każdej relacji, pomaga budować zaufanie i bliskość z partnerem, pielęgnując nasz związek.

Przede wszystkim higiena

Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących naszego zdrowia intymnego, których zachowanie pozwoli ci w pełni cieszyć się satysfakcjonującym pożyciem seksualnym. Oprócz udanego seksu dbanie o zdrowie intymne zapewni ci również większą możliwość zajścia w ciążę i przebycia jej w zdrowy i spokojny sposób. Podstawą dbania o zdrowie jest oczywiście higiena. Regularne i staranne mycie okolic intymnych powinno być wpajane od najmłodszych lat jako elementarne zasady. Bardzo ważne jest, by używać do tego jedynie delikatnych i niedrażniących kosmetyków. W dzień najlepiej używać bielizny wykonanej z naturalnych i przewiewnych materiałów, w nocy z bielizny najlepiej zrezygnować w ogóle, zakładając luźne spodnie od piżamy lub koszulę nocną.

Regularne wizyty u specjalisty

Dbanie o zdrowie intymne to także regularne wizyty u ginekologa. Do tego specjalisty najlepiej wybierać się przynajmniej raz w roku, również bez żadnych objawów, a jedynie kontrolnie. Cytologię wykonywać przynajmniej co 3 lata. Gdy jednak zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, umów wizytę jak najszybciej. Często występującymi zaburzeniami są upławy lub brak miesiączki, który nie jest związany z ciążą.

Ćwiczenia dna miednicy

Każda świadoma swojego zdrowia intymnego kobieta powinna także poznać możliwości jakie dają kulki kegla. Stworzone w latach 50. ubiegłego stulecia kulki kegla miały za zadanie pomóc leczyć dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Ich główne zadanie to aktywowanie i ćwiczenie mięśni dna miednicy, które odpowiadają właśnie za oddawanie moczu, ale też utrzymują macicę we właściwym położeniu, a także mają wpływ na udane życie seksualne. Regularne używanie kulek, np. kulek PlumBum ułatwia także przygotowanie do porodu i powrót do formy po porodzie.

Życie intymne

Korzyści jakie dają kulki kegla

Zestaw PlumBum to dwie kulki o różnych wagach i rozmiarach. Ich progresywność umożliwia ci zatem bieżące korygowanie wagi używanych kulek i dostosowanie ich do kondycji twoich mięśni. Zmiana wagi redukuje ryzyko, że mięśnie przyzwyczają się i przestaną być aktywne. Kulki kegla PlumBum to przede wszystkim profilaktyka mięśni u zdrowych kobiet, która pozwoli ci uniknąć w przyszłości problemów, takich jak nietrzymanie moczu, brak satysfakcji seksualnej, problemy z powrotem do formy mięśni po porodzie. Regularne ćwiczenia znacznie zwiększają twoje doznania seksualne i pozwolą się długo cieszyć udanym pożyciem. Ćwiczenia są w pełni bezpieczne i komfortowe.

Dodaj komentarz