Jakie ćwiczenia na cellulit warto wykonywać? Podajemy przepis na jędrne uda i pośladki – ćwiczenia na cellulit!

cellulit

Jednym z głównych problemów, jaki dotyka kobiety  w różnym wieku jest nieestetyczny cellulit. Skórka pomarańczowa najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu. Cierpią na niego nie tylko kobiety z nadprogramowymi kilogramami, ale także osoby szczupłe. Przy walce z cellulitem bardzo ważna jest dieta, odpowiednia ilość wody, masaże i ruch. Bez połączenia tych wszystkich czynników nie możemy spodziewać się jakichkolwiek postępów w pozbywaniu się nieładnych fałdek. Dania bogate w warzywa i owoce oraz peelingi mogą okazać się mało skuteczne, dlatego zaleca się odpowiednie ćwiczenia na cellulit. Oczywiście bardzo ważna jest systematyczność, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty nie będą widoczne od razu. Minimalny czas wykonywania ćwiczeń to 30 minut, przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się cellulitu to popularne przysiady, które pięknie rzeźbią uda i pośladki. Kolejnym bardzo prostym ćwiczeniem jest unoszenie pośladków w pozycji leżącej oraz wszelkie ćwiczenia aerobowe, czyli bieganie, jazda na rowerze i pływanie.

Przysiady wzmacniają mięśnie nóg, poprawiają krążenie i jest to najbardziej znany sposób na cellulit na udach. Jak powinno się prawidłowo wykonywać ćwiczenie:

• Rozstawiamy nogi na szerokość bioder
• Staramy się trzymać brzuch napięty, a plecy wyprostowane i łopatki ściągnięte do tyłu
• Uginamy nogi w kolanach tak, aby nie wychodziły poza nasze stopy
• Pośladki zniżamy maksymalnie. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej efektywne.
• Dodatkowo możemy użyć niewielkiego obciążenia: hantle – ciężar od 2 kg wzwyż. Oczywiście wszystko w miarę naszych możliwości.

Przysiady na cellulit wykonujemy w 3 seriach po 20 powtórzeń. Im więcej serii i powtórzeń, tym szybciej będą zauważalne efekty. Bardzo ważne jest również to, aby stosować krem na cellulit podczas ćwiczeń, to dodatkowo zwiększy działanie.

Unoszenie pośladków to bardzo proste ćwiczenie do wykonywania w domu. Jedyne czego potrzebujemy to mata do ćwiczeń i trochę wolnej przestrzeni.

• Kładziemy się na plecach, uginamy nogi w kolanach i opieramy stopy na podłodze.
• Energicznie unosimy pośladki, przynajmniej tak, aby były w jednej linii z naszym tułowiem.
• Na początku wystarczy 10 serii po 20 powtórzeń. Z biegiem czasu można zastosować progresję, czyli stopniowo zwiększyć ilość wykonywanych ćwiczeń.

 Cellulit na udach – jak się pozbyć

Na udach najczęściej pojawia się cellulit i przez słabe ukrwienie najtrudniej się go pozbyć samymi ćwiczeniami. Pomocne w walce ze skórką pomarańczową właśnie w tym miejscu będą wszelkiego rodzaju masaże. Istnieje mnóstwo specyfików w postaci kremów lub olejków, które ułatwią masaż, a poprzez swoje składniki aktywne wnikające przez skórę pomogą na rozbicie zalegających złogów tłuszczu. Sprawdzą się tutaj bańki chińskie, rolki z wypustkami, czy mocny ucisk skóry dłońmi. Popularny wśród kobiet walczących z cellulitem jest peeling kawowy, wykonywany pod prysznicem okrężnymi ruchami.

Cellulit na udach – ćwiczenia

Skakanie na skakance to ćwiczenie zarówno wzmacniające mięśnie nóg, jak i aerobowe, które dotlenia nasz organizm, przyśpiesza spalanie tłuszczu i zwiększa wydolność. 10 minut intensywnego skakania codziennie, w bardzo szybkim tempie usunie cellulit z brzucha, pośladków i ud. Najlepiej łączyć z innymi ćwiczeniami.

Bieganie, a cellulit

Aeroby w największym stopniu spalają tkankę tłuszczową, dlatego należy wszelkiego rodzaju ćwiczenia na konkretne partie ciała łączyć m.in. z bieganiem. Taka forma aktywności, jest ostatnio bardzo popularna. Można ją wykonywać na świeżym powietrzu lub na bieżni. Należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 minutach biegania.

Przy odpowiedniej motywacji i systematyczności już w ciągu 30 dni możemy zmniejszyć widoczność cellulitu. Nie można zapominać także o zróżnicowanej diecie bogatej w warzywa, owoce oraz błonnik, który pomoże przyswajać składniki odżywcze. Żywiąc się niezdrowo, bez regularnych ćwiczeń, wszelkie nasze starania mogą pójść na marne i nigdy nie doczekamy się pożądanych rezultatów.

Dodaj komentarz