Koszule nocne damskie – wygodne czy zmysłowe?

koszula

Strój do spania powinien być przede wszystkim komfortowy w noszeniu. Warto zadbać, aby jego fason nie krępował ruchów, a materiał pozwalał skórze oddychać. Wiele kobiet od swojej koszuli nocnej oczekuje jednak czegoś więcej. Osobną kategorię tworzą więc zmysłowe koszule nocne, które pobudzają wyobraźnię i podkreślają kobiece kształty. Co zatem wybrać: wygodę czy atrakcyjny wygląd?

Wygodna koszula nocna – czyli jaka?

Na wygodnej nocnej koszuli damskiej zależy przede wszystkim kobietom ciężarnym i karmiącym, ale także wszystkim tym, które cenią sobie komfort nocnego wypoczynku. Sen to bowiem odpoczynek nie tylko dla umysłu, ale też dla ciała i skóry. Koszule nocne damskie powinny mieć zatem luźny fason, który nie opina sylwetki, a tkanina, z której zostały uszyte musi być elastyczna, przewiewna i przede wszystkim naturalna. Świetnie w tej roli sprawdza się bawełna i jej mieszanki, ponieważ bawełniane włókna są miękkie i gładkie, przepuszczają powietrze i nie powodują podrażnień skórnych. Typowy fason bawełnianej koszuli nocnej dla kobiet to model z krótkim rękawkiem, sięgający za linię bioder lub do kolan. Zdarzają się jednak również warianty na cienkich ramiączkach.

Czym charakteryzuje się zmysłowa koszula nocna?

Zmysłowe koszule nocne damskie łatwo odróżnić na tle tych prostych, które mają być przede wszystkim komfortowe w noszeniu. Charakterystyczny jest dla nich krój przypominający krótką sukienkę, najczęściej na ramiączkach. Kusa koszula nocna przyciąga uwagę do linii bioder i pośladków. Z kolei koronkowe wstawki – z reguły w okolicy dekoltu – skupiają uwagę na ramionach i piersiach. Zmysłowe koszule nocne damskie często przybierają bardziej wyraziste kolory, jak czerń czy czerwień. Bywają też błyszczące, wykonane z bardzo gładkich materiałów lub transparentne. Ich rolą jest podkreślanie atutów kobiecej sylwetki i rozbudzanie wyobraźni.

Czy zmysłowe koszule damskie mogą być wygodne?

Chociaż łatwo jest odróżnić zwykłą koszulę nocną damską od tej romantycznej i zmysłowej, to bez trudu można znaleźć również seksowne koszule nocne o bardzo wygodnym fasonie, wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu taki strój będzie równocześnie komfortowy i atrakcyjny wizualnie. Wystarczy zwracać uwagę na to, z jakiej tkaniny uszyto poszczególne elementy produktu. Dodatek włókien elastycznych zagwarantuje, że nawet nieco bardziej obcisła koszula nocna pozwoli zachować pełną swobodę ruchów i nie będzie nieprzyjemnie opinać ciała. Z kolei duży udział włókien bawełnianych w strukturze materiału zagwarantuje skórze dostęp powietrza i zapobiegnie jej przegrzewaniu.

Dodaj komentarz