Liposukcja ultradźwiękowa – zyskaj wąską talię przed latem

Trenujesz sumiennie od dłuższego czasu, a talii osy jak nie było, tak nie ma? Brzuch i boczki to miejsca, w których występuje szczególnie oporna tkanka tłuszczowa, często niepodatna na ćwiczenia i dietę. Jeśli marzysz o totalnej metamorfozie, warto rozważyć zabieg liposukcji. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu nie są już tak inwazyjne, jak dawniej. Poznaj innowacyjną liposukcję ultradźwiękową.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg wykonywany jest przez chirurga i trwa do pięciu godzin. Brzmi poważnie, jednak liposukcja kawitacyjna nie jest tak inwazyjna jak klasyczna liposukcja chirurgiczna. Lekarz wykonuje minimalne nacięcia w skórze, przez które wprowadza sondę, emitującą ultradźwięki. Następuje rozbicie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami i odseparowanie jej od tkanek okalających. Nerwy i naczynia krwionośne nie są narażone na poważne uszkodzenia, co minimalizuje ryzyko powikłań. Pod wpływem ultradźwięków tkanka tłuszczowa zostaje przetworzona w emulsję, którą można bezpiecznie odessać przy pomocy specjalnej pompy.

Zalety liposukcji kawitacyjnej

Bezpieczeństwo zabiegu, szybki powrót do aktywności oraz stosunkowo niska inwazyjność to niekwestionowane zalety liposukcji ultradźwiękowej, z której skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki. Zabieg ten pozwala w widoczny sposób wyszczuplić talię, zmniejszając jej obwód nawet o kilkanaście centymetrów. Liposukcja kawitacyjna to nie tylko doskonała metoda usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również sposób na ujędrnienie skóry i poprawienie jej napięcia. Efektem tej nowoczesnej metody liposukcji jest zgrabna, proporcjonalna sylwetka, pozbawiona wiotkości skóry. Mięśnie brzucha dotychczas skrywane pod warstwą tłuszczyku zostają wyraźnie podkreślone.

Alternatywne metody wyszczuplania brzucha

Zanim umówisz się na zabieg odsysania tłuszczu, musisz odbyć konsultację z chirurgiem. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, podczas którego będzie musiał wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Przed zabiegiem konieczne jest też wykonanie odpowiednich badań krwi. Jeśli okaże się, że liposukcja ultradźwiękowa nie jest zabiegiem dla Ciebie, lekarz może zaproponować Ci alternatywną terapię, na przykład jeden z nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających:

  • Kriolipolizę, która polega na wymrożeniu komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu wybrany obszar jest zasysany, a następnie w kontrolowany sposób chłodzony. Komórki tłuszczowe zostają schłodzone do temperatury -8°C, a następnie usunięte z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Kriolipoliza jest bezpieczna i komfortowa. Pozwala na usunięciu około 30-40% zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha.
  • Lipolizę laserową np. przy pomocy lasera SculpSure, który w trakcie 25-minutowego zabiegu usuwa około 25% tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru. Uszkodzone przez laser komórki tłuszczowe zostają naturalnie usunięte z organizmu. Dodatkowo laser uruchamia w skórze procesy regeneracyjne, intensyfikując produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu brzuch odzyskuje jędrność i elastyczność.
  • Zabieg HIFU, który polega na zastosowaniu innowacyjnej technologii tzw. wysoce skoncentrowanej energii fal ultradźwiękowych. Fale te docierają do głębokich warstw skóry, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowych, dzięki czemu powodują gruntowną przebudowę skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu. Głęboka penetracja pozwala na wyszczuplenie brzucha i nadanie skórze jędrności.

W razie innych pytań dotyczących liposukcji skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz