Łóżeczko-dostawka – dlaczego to ostatni hit wśród rodziców?

Łóżeczko dostawka

Coraz więcej rodziców stara się, by ich dziecko nie spało z nimi w łóżku. Ma to związek z tym, by przyzwyczajać malca do samodzielności już od samego początku, ale także z tym, że w przypadku braku dziecka w łóżku, łatwiej zadbać o związek rodziców. Jednak gdy chce się mieć malucha blisko siebie, rozwiązaniem jest łóżeczko z dostawką. Czym jest i dlaczego stało się tak popularne?

Jak działa łóżeczko z dostawką?

Łóżeczko-dostawka to nowoczesny mebel, który dedykowany jest rodzicom niemowlaków. Zwykle ma dwie funkcje, to znaczy z jednej strony jest łóżeczkiem z normalnymi barierkami, które może posłużyć dziecku przez większość okresu niemowlęcego, a z drugiej jest łóżkiem, w którym barierki łatwo się przesuwa i dostawia do łóżka rodziców. Wówczas między materacem łóżka dorosłych a dziecka nie ma przestrzeni zamkniętej, a dziecko śpi z rodzicami, choć bez nich.

Jakie powinno być dobre łóżeczko-dostawka?

Wybierając taki mebel, musisz zwracać uwagę na wygodę dziecka. Musi mieć sporo miejsca nie tylko wówczas, gdy barierki są odsunięte, a maluch śpi razem z Tobą, ale także w sytuacjach gdy nie będzie przystawione do łóżka. Dlatego sprawdzaj pojemność wewnątrz, by dać dziecku największy komfort.

Po drugie musisz patrzeć na jakość wykonania. Chodzi o to, by nie było żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby stanowić zagrożenie, gdy dziecko przekręci się w trakcie snu, a także pokryte farbami hipoalergicznymi, nietoksycznymi i dobrymi dla środowiska. Co więcej, warto także pomyśleć o tym, by łóżeczko było wykonane z drewna, bo ten materiał jest najlepszy dla małych dzieci.

Trzecia kwestia to styl. Oczywiście jest to względne, bo gdy łóżeczko jest ładnie zaprojektowane i ma solidną konstrukcję oraz jest funkcjonalne, wygląd nie robi aż takiej różnicy. Trzeba jednak pamiętać, że maluch od początku chłonie wszystko, co wokół niego, dlatego warto pomyśleć o tym, by meble do pokoju dziecięcego były nie tylko nowoczesne i dobrej jakości, ale także estetyczne.

Łóżeczko z dostawką – to dobry pomysł?

Trzeba przyznać, że w przypadku łóżeczka z dostawką nie każdy rodzic jest z niego zadowolony. Oczywiście w grę wchodzi także cena, która jest często wyższa niż normalnego łóżeczka, a to dlatego, że to musi spełniać więcej funkcji. Nie można jednak zapominać, że taki zakup może być korzystny nie tylko dla samego niemowlaka, ale także dla rodziców, a to równie istotne. Warto więc pomyśleć o zakupie łóżeczka-dostawki renomowanego producenta.

Dodaj komentarz