Na co zwrócić uwagę przy wyborze damskiego zegarka? 

zegarek damski

Zegarek może z powodzeniem uzupełnić damską stylizację, pomóc kobiecie wyrazić siebie i swoją osobowość, podkreślić styl, a nawet stanowić swego rodzaju wizytówkę. Każda kobieta powinna mieć chociaż jeden piękny, stylowy zegarek, który nie spełnia już tylko funkcji odmierzania czasu, a ma wiele dodatkowych walorów. Każdy szczegół zegarka ma znaczenie, dlatego w poniższym artykule znajdziesz informacje na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu dla siebie lub bliskiej Ci osoby. 

Zegarki Omega na każdą okazję 

Podstawowym kryterium wyboru zegarka jest jego charakter i przeznaczenie. Na wstępie warto więc ustalić czy ma to być zegarek na co dzień, uniwersalny, czy może na wyjątkowe okazje. Jeśli szukasz czegoś eleganckiego i prestiżowego sprawdź zegarki Omega, zaś poszukując modeli w codziennym wydaniu warto zerknąć na przykład na ofertę TAG Heuer.  

Zegarek na co dzień powinien być funkcjonalny, czytelny i komfortowy w noszeniu, dlatego wybieraj raczej modele z małej lub średniej wielkości kopertą oraz czytelną tarczą w stonowanym kolorze. Na co dzień lepiej sprawdzają się zegarki na skórzanym pasku, ale jeśli szukasz modelu w lekko sportowym wydaniu możesz wybrać również paski kauczukowe lub silikonowe. Największą zaletą klasycznego i uniwersalnego zegarka jest fakt, że będzie dobrze wyglądał zarówno w pracy, na zakupach, na spacerze z przyjaciółmi czy na randce. 

Zegarek dekoracyjny dzięki ozdobnych i nierzadko fantazyjnych kopert, bardziej urozmaiconych tarcz i bogatym zdobieniom z powodzeniem może zastąpić biżuterię. W tej kategorii znajdziesz zarówno bardziej klasyczne modele z dodatkiem kamieni szlachetnych, jak i bogato zdobione zegarki na wyjątkową okazję. Warto jednak mieć na uwadze, że w tych modelach często bardziej liczy się wygląd niż funkcjonalność.  

Mechanizm zegarka – kwarcowy czy mechaniczny? 

Mechanizm kwarcowy (na baterie) jest zdecydowanie bardziej popularny. Zegarki kwarcowe są wystarczająco dokładne i nie trzeba ich ręcznie nakręcać. Ważne jednak by kupować odpowiednie baterie, aby nie trzeba było ich wymieniać zbyt często. Mechanizm klasyczny można podzielić na dwa rodzaje: ręczny i automatyczny. Mechanizm ręczny, jak sama nazwa wskazuje, trzeba nakręcać ręcznie, co powoduje, że zdecydowanie więcej zwolenników ma mechanizm automatyczny. Nie potrzebujesz do niego baterii, ponieważ mechanizm pobiera energię z ruchów nadgarstka. To jednak powoduje, że aby działał prawidłowo konieczne jest regularne noszenie go lub dodatkowe nakręcanie. 

Koperta zegarka – okrągła czy kwadratowa? 

Bardziej popularne są okrągłe koperty, ale coraz częściej na rękach pań widzimy także modele prostokątne, kwadratowe, owalne czy o nieregularnych kształtach. Jeżeli nie znasz zbyt dobrze gustu osoby obdarowywanej lub brak Ci pewności, czy lubi zegarki w wyjątkowych kształtach postaw na klasykę. Oryginalne kształty za to sprawdzą się w przypadku osób stawiających na nieprzeciętność i wyjątkowość. 

Zegarek na pasku czy na bransolecie? 

Najbardziej uniwersalnym wyborem jest oczywiście skórzany pasek pasujący do wielu okazji i łatwy w wymianie. Wiele osób jednak nie lubi dostrzega również wady modeli na pasku, twierdząc że pochłaniają one pot i łatwo ulegają przebarwieniom. Odpowiedzią na ten problem są paski kauczukowe, silikonowe itp. które świetnie sprawdzają się w modelach sportowych. W eleganckich zegarkach zaś rozwiązaniem idealnym jest bransoleta. Często charakteryzują się one ciekawym wzornictwem i wysoką wytrzymałością. Ciekawym rozwiązaniem dla Pań na sezon letni są również zegarki na wstążce, które idealnie uzupełniają wakacyjne stylizacje. 

Dodaj komentarz