Na jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto postawić?

trening w domu

Lato coraz bliżej, dlatego też wiele z nas szuka skutecznych sposobów na przygotowanie swojego ciała do sezonu. W okresie zimowym nietrudno bowiem o kilka dodatkowych kilogramów, które często nie tylko zaburzają wygląd naszej sylwetki, ale przyprawiają nas o złe samopoczucie. Co ważne, o formę można zadbać nie tylko na siłowni, bo na rynku urządzeń sportowych znajdziemy wiele sprzętów do ćwiczeń przeznaczonych do użytku domowego. Zatem na jakie sprzęty i akcesoria warto postawić?

Sprzęt do domowego treningu – gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń goszczą w wielu polskich domach, czemu trudno się dziwić. Taśmy oporowe świetnie sprawdzają się podczas domowego treningu, a ich uniwersalny charakter pozwala dopasować zakres ich zastosowania pod względem naszych indywidualnych potrzeb. Zestawy gum do ćwiczeń najczęściej zawierają bowiem modele o różnym poziomie oporu, dlatego też są idealnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak również bardziej doświadczonych amatorów sportu.

Korzyści wynikające z użytkowania nowoczesnych taśm oporowych na tym się jednak nie kończą. Dzięki nim można popracować nie tylko nad wyrzeźbieniem sylwetki, poprawą kondycji czy uelastycznieniem ciała, ale także zwiększyć ruchomość stawów czy skutecznie walczyć z cellulitem. Warto też zaznaczyć, że rozmiary gum do ćwiczeń są na tyle kompaktowe, że nie zajmują wiele miejsca, a do tego można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Sprzęt do ćwiczeń w domu – system taśm podwieszanych

Sprzęt do ćwiczeń w domu coraz częściej nie może obyć się bez systemu taśm podwieszanych, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym uznaniem wśród miłośników treningów w domowym zaciszu. Tego rodzaju taśmy podwieszane dostępne na rynku to innowacyjne i wielofunkcyjne rozwiązanie, które pozwala przeprowadzić pełnowymiarowy trening niemal w każdych warunkach, zarówno w domu, jak i na siłowni czy w plenerze. Ogromną zaletą taśm podwieszanych do ćwiczeń jest fakt, że podczas ćwiczeń wykorzystujemy wagę własnego ciała, co pozwala ograniczyć ilość potrzebnych akcesoriów do treningu do absolutnego minimum. System taśm do ćwiczeń to propozycja nie tylko dla zaawansowanych sportowców, ale też dla tych mniej doświadczonych.

Sprzęt do domowej siłowni – mata do ćwiczeń

Nie można oczywiście zapomnieć o tak podstawowym elemencie wyposażenia domowej siłowni jak mata do ćwiczeń, bez której trudno wyobrazić sobie nie tylko wydajny trening cardio, ale również ćwiczenia siłowe czy ogólnorozwojowe. Dobra mata do ćwiczeń powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów przyjemnych dla skóry, co przeciwdziała powstawaniu bolesnych podrażnień i otarć. Przy wyborze konkretnego modelu warto również zwrócić uwagę na jej właściwości antypoślizgowe, które zapewnią odpowiednią stabilność podczas wykonywania nawet najbardziej zaawansowanych treningów domowych. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiary maty do ćwiczeń, które powinny być dopasowane do naszych warunków fizycznych.

Dodaj komentarz