Najwygodniejsze buty na co dzień – sezon wiosna/lato

Vans

Wygodne buty to niezbędne wyposażenie garderoby. Każda z nas ma chociaż jedną taką parę, którą ubiera zawsze, kiedy potrzebuje niezawodnego obuwia. W zależności od sezonu mogą to być botki, obuwie sportowe, sandały, a nawet szpilki. Tak, szpilki też mogą być wygodne! Na co więc zwracać uwagę szukając w sklepie wygodnych butów? 

Jakie czynniki decydują o tym, że obuwie jest wygodne?

Jest kilka takich czynników, które muszą być spełnione, aby buty były wygodne, niezależnie od ich rodzaju. Pierwszym i najważniejszym jest nie tylko odpowiedni rozmiar, ale też kształt obuwia. Rozmiar jest oczywisty i każdy go sprawdza, kupując nową parę. Nierzadko znamy też dokładną długość stopy, tak, aby nie paść ofiarą niewłaściwie dobranego rozmiaru. Rzeczywiście jest to bardzo ważne, w szczególności jeśli kupujemy buty w sklepach internetowych. Nie każdy jednak zna kształt swojej stopy, a jest to decydująca kwestia, zaraz po długości buta. Należy przede wszystkim ocenić szerokość swojej stopy i sprawdzić, czy dana para do niej pasuje. Zbyt szerokie obuwie mimo, że w sklepie leżało idealnie, to przy szybszym chodzeniu będzie nam spadać ze stopy. Nawet jeśli obuwie jest zabudowane i nie ma możliwości spadania, może to powodować bolesne obtarcia. Zbyt wąskie obuwie natomiast będzie powodować dyskomfort przy dłuższym noszeniu, a co gorsza – odciski. Bardzo ważny dla komfortu jest także materiał, z jakiego obuwie jest wykonane. Należy zwracać uwagę na podeszwę. Zazwyczaj im bardziej sztywna i niepodatna na zginanie podeszwa, tym mniej wygodne buty. Nie należy też wybierać zbyt miękkiej i cienkiej podeszwy, ponieważ nikt nie lubi czuć pod stopą każdego napotkanego kamyczka. Jeśli chodzi o materiał cholewki buta, to warto wybierać naturalne i przewiewne materiały.

Najwygodniejsze buty na co dzień

Wiele kobiet zapytanych o najwygodniejsze buty odpowie, że sportowe. Rzeczywiście, są one wykonane z takich materiałów, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię i komfort. Takie obuwie musi dobrze trzymać się stopy i być przewiewne. Jakie jeszcze buty chętnie wybierają kobiety? Vansy i Conversy to zdecydowani faworyci. Jest to obuwie najbardziej uniwersalne, pasujące do wszystkiego. Można je wystylizować na sportowo, ale pasują także do letnich sukienek. Dodatkowo są bardzo wygodne, a to właśnie najważniejszy czynnik. A co jeśli ktoś potrzebuje bardziej eleganckiego obuwia na co dzień? Świetnym kompromisem są espadryle lub mokasyny. Występują one w różnych, bardziej lub mniej formalnych modelach. Można je wystylizować na elegancko, ale nie są aż tak zobowiązujące, jak szpilki.

Czy buty na obcasie mogą być wygodne?

Szpilki to zmora wielu kobiet. Są takie okazje, kiedy kobieta powinna wyglądać elegancko. Szpilki nie są do tego potrzebne, jednak niektóre osoby lubią je ubrać, aby czuć się bardziej kobieco. Ważną kwestią, jeśli chodzi o wygodę szpilek, jest doświadczenie. Jeśli ktoś chodzi w nich na co dzień, to z dnia na dzień będzie się czuł w nich bardziej komfortowo. Jakie jednak wybrać na początek? Wszystkie powyższe zasady mają tu zastosowanie, jednak najważniejsze jest aby nie były one zbyt szerokie. Buty na obcasie ze względu na swój kształt, mają szczególną zdolność do spadania ze stopy. Nie należy też wybierać najwyższych obcasów – na początek lepiej szukać czegoś poniżej 8cm. Bardzo ważną kwestią jest także materiał. Skóra naturalna ma tą przewagę, że dopasowuje się do kształtu stopy. Komfort podnoszą też różnego rodzaju paski czy wiązania, które umożliwiają lepsze dopasowanie obuwia do stopy.

Dodaj komentarz