Naprotechnologia – gdy marzysz o dziecku

Marzenia o dziecku

Już co piąta polska para ma problem z zajściem w ciążę. Jak podkreślają lekarze, jest to złożony problem, który dotyka w równym stopniu kobiety i mężczyzn. Dla wielu z nas niepłodność stanowi temat tabu, co więcej gdy pojawiają się jej pierwsze sygnały, unikamy rozmów o niej nawet z naszym partnerem. Gdzie zatem Polacy mogą szukać pomocy?        

Płodni – niepłodni?

O niepłodności lekarz mówi, gdy para regularnie starająca się o dziecko, nie może zajść w ciążę od co najmniej 12 miesięcy. Jest to bardzo złożony problem. Składa się na niego nie tylko ogólna kondycja naszego organizmu, ale również samopoczucie, stan psychiczny, styl życia, dieta. Aby zdiagnozować przyczynę problemów z poczęciem dziecka, należy zbadać oboje partnerów. W tym przypadku warto zgłosić się do Prywatnej Lecznicy Certus i skorzystać z pomocy naprotechnologa.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie czym jest naprotechnologia. Otóż jest to metoda diagnostyki niepłodności, która powstała 30 lat temu, a jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers. Opiera się przede wszystkim na naturalnych sposobach prokreacji. Dzięki obserwacji funkcjonowania organizmu, lekarz może ustalić dni płodne i niepłodne, a także zidentyfikować zaburzenia cyklu miesiączkowego. Ponadto naprotechnologia prezentuje interdyscyplinarne podejście do problemu niepłodności, dzięki czemu zwiększa szanse na „powrót” płodności. Wśród badań, które pomogą w postawieniu diagnozy, należy wymienić testy hormonalne z krwi, badanie nasienia, badanie drożności jajowodów (HSG), badania genetyczne, USG czy laparoskopię. W Prywatnej Lecznicy Certus istnieje możliwość kompleksowej diagnostyki niepłodności, także dzięki dostępowi do wielu specjalistów: ginekologa, urologa, endokrynologa, hematologa, psychologa, dietetyka czy naprotechnologa – lek. med. Laury Grześkowiak, która wykorzystując wnikliwą analizę badań i konsultacji stawia trafną diagnozę i wprowadza przyczynowe leczenie, a tym samym zwiększa szanse na powrót płodności.

Dla kogo naprotechnologia?

Jest to doskonała forma wsparcia dla par, u których trudno jednoznacznie zdiagnozować przyczynę problemów zajścia w ciążę. Nierzadko badania nie wskażą mechanicznych uszkodzeń, niedoborów odpowiednich witamin lub zaburzeń hormonalnych w organizmie – dlatego szersze rozpoznanie, które oferuje naprotechnologia, jest dobrym rozwiązaniem. W Prywatnej Lecznicy Certus skuteczność takich działań jest bardzo wysoka, gdyż aż do 45 proc. par zachodzi w ciążę, a dzięki Doktor Grześkowiak na świat przyszło już 710 dzieci!

Dodaj komentarz