Naszyjniki z perłami – stylowe propozycje na wiosnę i lato

moda

Perły już dawno nie cieszyły się tak wielką popularnością jak obecnie. Projektanci biżuterii proponują biżuterię z perłami zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Które naszyjniki z perłami są najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Czym się kierować przy wyborze pereł dla siebie? Czy naszyjnik z perłami można podarować w prezencie?

Najnowsze naszyjniki z perłami

Naszyjniki z perłami (np Manoki) kojarzą się nam przede wszystkim z prostą kolią okrągłych, niewielkich pereł. Urozmaiceniem takiego naszyjnika była dotychczas ozdoba w postaci metalowej literki lub medalionu. Obecnie projektanci oferują nam naszyjniki z perłami w nowoczesnej odsłonie. Nowością na rynku biżuterii są naszyjniki złożone z pereł, kamieni szlachetnych (bardzo efektowny duet z perłami tworzy turkusowy magnezyt) i ozdób se stali szlachetnej w kolorze srebra lub złota.

Perły nie muszą dominować w naszyjniku. W tym sezonie modne są również naszyjniki w postaci łańcucha ze stali szlachetnej z pojedynczymi, dużymi perłami o nieregularnym kształcie. Biżuteria taka przyciąga spojrzenia i pasuje zarówno do eleganckich, jak i codziennych stylizacji.

Ciekawą propozycją jest również naszyjnik składający się z dużych, nieregularnych pereł z ozdobą w postaci monety z wytłoczonymi trzema gwiazdkami.

Do wyboru mamy również perłowe naszyjniki z ozdobami takimi jak monety antyczne, półksiężyce, motywy religijne (krzyże i medaliki są tu traktowane tylko i wyłącznie jako ozdoby, dlatego mogą je nosić także osoby, które nie chcą manifestować swoich religijnych przekonań), różnej wielkości medaliony.

Jak wybrać naszyjnik z perłami dla siebie?

Jeżeli chcemy prezentować się modnie i elegancko, być może warto pomyśleć o zakupie naszyjnika z pereł. Pamiętajmy, że biżuteria ta ma przede wszystkim pasować do naszych stylizacji. Nigdy nie kupujmy ozdób tylko dlatego, że ładnie prezentują się na zdjęciu lub na modelu.

Duży wpływ na wybór konkretnego naszyjnika mają nasze stylizacje. Pamiętajmy, że elegancka, klasyczna kolia pereł pasuje przede wszystkim do kreacji wizytowych, koktajlowych sukienek, sukni wieczorowych. Jeżeli chcemy nosić perły, a jednocześnie preferujemy luźny, codzienny styl, być może dobrym wyborem będzie łańcuszek ze stali szlachetnej z pojedynczymi perłami o nieregularnym kształcie. Mniej formalne, a jednocześnie cały czas bardzo efektowne są naszyjniki łączące w sobie perły i kamienie naturalne.

Perły pasują każdemu, jednak gdy decydujemy się na naszyjnik z metalowymi elementami, dopasujmy jego kolorystykę do naszego typu urody. Pamiętajmy, że srebrna stal szlachetna pasuje przede wszystkim osobom mającym chłodny odcień skóry i włosów. Z kolei złote elementy doskonale prezentują się na kobietach o ciepłym typie kolorystycznym.

Jakie naszyjniki z perłami sprawdzą się na prezent?

Kupując naszyjniki z perłami powinniśmy zachować ostrożność. Będą one doskonałym upominkiem, pod warunkiem, że osoba, którą chcemy obdarować nie jest przesądna. Istnieje (błędne zresztą) przekonanie, że podarowanie kobiecie naszyjnika z pereł przynosi jej pecha. Z powyższych względów przed zakupem dobrze jest się upewnić, co dana osoba myśli na ten temat.

Wybierając naszyjnik z pereł na prezent zwróćmy uwagę na jego długość. Nie powinien być on ani za długi, ani też zbyt krótki. Idealnie sprawdzi się tu naszyjnik posiadający łańcuszek umożliwiający regulację długości. Kupując naszyjnik z perłami i metalowymi elementami dobrze jest wybrać model wykonany z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Dodaj komentarz