Nowoczesna czy tradycyjna zastawa stołowa- na co warto się zdecydować?

styl

Zastawa stołowa ma dla nas duże znaczenie zarówno ze względów estetycznych jak również sentymentalnych i użytkowych. Każdy marzy o tym, aby cieszyć się idealną zastawą obiadową, która nie tylko wspaniale urozmaici posiłki ale również będzie odpowiednio funkcjonalna i trwała. Dlatego też tak ważny jest dla nas wybór odpowiedniej zastawy. Tradycyjna czy nowoczesna- jaką wybrać?

Zastawa stołowa- czym się charakteryzuje?

Zastawa stołowa to pełen serwis obiadowy, który odnaleźć możemy w wielu formach, strukturach, kształtach i kolorach. Przeznaczone są na ogół dla różnej liczby osób, które dodatkowo można rozszerzyć o dodatkowe naczynia. Dzięki temu w prosty sposób skomponujemy dopasowaną do indywidualnych potrzeb kolekcję obiadową, która wspaniale umili każdy posiłek. To kompletny zestaw zawierający w sobie wszelkie niezbędne talerze (głębokie, płytkie i mniejsze talerzyki), naczynia na napoje (szklanki, filiżanki) oraz sztućce takie jak noże, widelce oraz łyżki. W zależności do wybranej zastawy będzie ona zawierała mniej lub więcej elementów, które warto dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Niektóre zestawy zawierają w sobie również salaterki, półmiski, sosjerkę czy też wazę. Dzięki temu to pełny zestaw niezwykle przydatny w każdej kuchni. Oprócz kwestii związanych z zawartością warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego jest wykonana dana zastawa stołowa. Może być to kamionka, porcelana lub inne. Według nas najlepiej sprawdzi się tutaj zastawa porcelanowa.

Zastawa porcelanowa – czy warto się na nią zdecydować?

Zastawa porcelanowa wykonana jest z niezwykle szlachetnego materiału, który ze względu na swój kształt i zdobienia może nosić miano małego dzieła sztuki. Ich kształt i ręczne zdobienia sprawiają, że całość nabiera niezwykle artystycznego charakteru. Dodatkowo oprócz ciekawego wyglądu, są to zestawy o dużej funkcjonalności. W tej serii znajdziemy zarówno kolekcje nowoczesne jak i tradycyjne, dlatego też jeśli zależy nam na dobrej jakości produktów warto postawić na zastawę wykonaną właśnie z porcelany. Dodatkowo łącząc ze sobą różne wzory i kolory możesz stworzyć w pełni unikatowy zestaw, któremu w zależności od wybranych rozwiązań możesz nadać zarówno nowoczesnego jak i klasycznego wyrazu. To wiele różnych, ciekawych rozwiązań, które zdecydowanie warto wykorzystać kompletując wymarzony zestaw obiadowy.

Tradycyjna czy nowoczesna zastawa stołowa?

Pomiędzy nowoczesnymi a tradycyjnymi zastawami widocznych jest wiele różnic. W klasycznych zestawach znajdziemy najczęściej talerze w owalnym kształcie, w neutralnych i stonowanych barwach. Z kolei nowoczesna zastawa stołowa to wiele różnych ciekawych kształtów wykończonych ciekawymi zdobieniami. W zależności od preferencji znajdziemy tutaj również mocne barwy i akcenty utrzymane w stylistyce glamour czy minimalistycznej. Jednak wybór odpowiedniej zastawy warto dopasować do indywidualnych potrzeb i wystroju jadalni. W zależności od aranżacji pomieszczenia dobierz pasujące rozwiązanie. W stylistyce nowoczesnej, glamour, loft i innych o wiele lepiej sprawdzi się nowoczesna zastawa stołowa. Z kolei w jadalni vintage, rustykalnej, skandynawskiej czy modernistycznej o wiele lepiej pasować będzie ta tradycyjna.

Wybierz odpowiedni serwis kawowy

Dodatkowo niezbędnym dodatkiem do każdej zastawy stołowej będzie odpowiednio dobrany serwis kawowy. To idealne rozwiązanie zarówno na co dzieeń jak i od święta. Dobrej jakości serwis kawowy i obiadowy to niezbędny element w każdym domu. Jednak wybór odpowiedniego może okazać się również dość problematyczną kwestią. Warto więc kierować się tutaj przede wszystkim kwestiami estetycznymi tak, aby całość pasowała do siebie.

Czym kierować się podczas wyboru zastawy obiadowej?

Wybór odpowiedniej zastawy stołowej i serwisu kawowego ma duże znaczenie dla późniejszej funkcjonalności i trwałości wybranego zestawu. Dlatego też najlepiej postawić na naczynia porcelanowe, które charakteryzują się wysoką użytecznością i ponadczasowym stylem. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych pozycji zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych. Taki zestaw z pewnością będzie cieszył nas przez naprawdę długie lata, dlatego zdecydowanie warto go wybrać.

Dodaj komentarz