Peruka – na jaki rodzaj włosów warto się zdecydować?

peruki wybor

Obecnie produkcja peruk przebiega na zupełnie innym poziomie niż kilka dekad temu. Nowoczesne technologie pozwalają na wytwarzanie produktów o wysokiej jakości. Peruki są teraz bardzo podobne do naturalnych włosów, dzięki czemu coraz więcej osób się na nie decyduje. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Peruki z włosów naturalnych i syntetyczne – które wybrać?

Podstawowy podział peruk dzieli je względem rodzaju stosowanego włosia. Można zdecydować się na peruki z naturalnych włosów, syntetyczne oraz systemowe. Każda z nich charakteryzuje się nieco innymi cechami. Te z naturalnych włosów wyróżniają się przede wszystkim wyższą ceną. Wśród nich wyróżnia się także różne rodzaje włosów – chińskie, indyjskie, europejskie i słowiańskie.

Peruki syntetyczne można zakupić w bardziej przystępnej cenie. Istnieje także możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Warto zaopatrzyć się w te z włóknem japońskim, a unikać tych z toyokalonu. Peruki systemowe są zaś dobierane pod klienta. Nie przesuwają się, dzięki czemu bardzo przypominają naturalne fryzury.

Powszechne są także peruki okazjonalne. Na nie decydują się często kobiety, by nieco zmienić wygląd. Warto pamiętać również o bogatej ofercie peruk męskich, dzięki którym łysienie przestaje być wstydliwym problemem.

Peruki dla mężczyzn – jakie korzyści przynoszą?

Męskie peruki były powszechnie stosowane w ubiegłych stuleciach, a w niektórych kulturach stanowiły również wyznacznik statusu społecznego. Obecnie są propozycją dla panów, którzy borykają się z łysieniem. Może ono wynikać z różnych chorób lub być po prostu efektem starzenia. Niektórzy mają problem z akceptacją utraty włosów, dlatego decydują się na peruki.

Te z naturalnych włosów zachowują pełną dyskrecję, ponieważ nie sposób ich odróżnić od prawdziwej fryzury. Jednak obecna technologia sprawia, że i te syntetyczne charakteryzują się wysoką jakością. Ważne, by dostosować perukę pod własne potrzeby.

Noszenie peruk może poprawić samoocenę lub nieco urozmaicić wygląd. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni, wybierając naturalne lub syntetyczne włosie.

Dodaj komentarz