Pokarm dla ptaków – jaki wybrać?

karmienie ptakow

Dla wielu z nas dokarmianie ptaków jest ulubionym zajęciem. To świetny sposób na przyciągnięcie pięknych dzikich zwierząt na nasze podwórka i do ogrodów, a także świetna zabawa dla dzieci. Ale jakiego rodzaju pokarmu dla ptaków powinieneś używać? Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy pokarm dla ptaków.

Jaki rodzaj pokarmu dla ptaków powinieneś kupić?

Zakupy karmy dla ptaków mogą być przytłaczające, ponieważ dostępnych jest tak wiele jej rodzajów, np. https://lugers.pl/pol_m_Ptaki_Karmy-dla-ptakow-410.html. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj pokarmu, który zapewni Twoim pierzastym przyjaciołom pożywną i zbilansowaną dietę. Najpierw ustal, jakie ptaki chcesz przyciągnąć, ponieważ różne gatunki wymagają różnych rodzajów pokarmu. Na przykład niektóre ptaki wolą nasiona, a inne szczególnie lubią podroby lub mączniki. Rozważ dodanie różnych pokarmów do swojej przestrzeni na zewnątrz, takich jak nasiona i orzeszki ziemne w karmniku rurowym, świeże owoce i warzywa, placki z waty, mieszanki nektarowe i żywe mączniki. Zapewnienie wielu źródeł pokarmu może pomóc zmaksymalizować liczbę ptaków, które odwiedzają twoje podwórko. Zakupy pokarmu dla ptaków stają się łatwiejsze, gdy wiesz, które składniki sprawią, że dzikie zwierzęta poczują się jak w domu!

Jak zrobić własny pokarm dla ptaków?

Robienie własnej karmy dla ptaków może być świetną zabawą i satysfakcjonującym doświadczeniem. Zaczynając od podstaw, będziesz potrzebował takich składników, jak nasiona, owoce, orzechy, suszone ziarna kukurydzy i suszone warzywa. Gdy już je masz, wymieszaj je w misce lub wiaderku, aż do uzyskania równomiernego połączenia. Następnie zdecyduj o dodaniu do mieszanki dodatkowych składników, takich jak masło orzechowe dla zwiększenia zawartości białka lub podroby dla dodania tłuszczu. Na koniec przelej nową karmę dla ptaków do pojedynczych pojemników, które możesz powiesić na swoim podwórku i obserwować, jak ptaki przylatują – dosłownie! Tworzenie własnego pokarmu dla ptaków pozwala zaspokoić specyficzne potrzeby rodzimych ptaków w Twojej okolicy, zapewniając im satysfakcjonującą i w pełni zbilansowaną dietę o ukochanych smakach, zamiast zadowalać się kupionymi w sklepie produktami.

Dodaj komentarz