Pokój małego alergika. O czym warto pamiętać przy jego wyposażaniu?

Jak urządzić pokój dziecka z alergią?

Coraz więcej dzieci ma stwierdzoną alergię i coraz częściej jest to alergia na kurz czy roztocza. To oznacza, że wyposażenie pokoju jest niezwykle ważne, bo może ograniczać lub ułatwiać kurację. Warto mieć to na uwadze, wybierając meble i kolory do pokoju malca. Jak to zrobić właściwie?

Na co zwracać uwagę przy alergiku?

Jeśli wyposażasz pokój dziecka, które ma alergię na kurz, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza z nich zaleca usunąć dywany z pomieszczenia. Nie możesz mieć wykładzin, dużych mebli tapicerowanych i innych tego typu elementów, które chętnie łapią kurz i sprawiają, że dziecko wdycha o wiele więcej szkodliwych substancji. Zdecyduje się na drewnianą podłogę lub panele albo zainteresuj się specjalną wykładziną do pokoju dziecka z powłoką antyalergiczną.

Zwróć także uwagę na nieużywanie zbyt wielu środków czystości. Dlaczego? Chemiczne substancje, które są najczęściej zawarte w tego typu środkach mogą podrażniać i zwiększać problem. Warto więc wykorzystać dostępne na rynku środku, które eliminują drobnoustroje i niszczą bakterie, przez co zmniejszają szkodliwość kurzu. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie grzejników z jonami srebra. Może on wpłynąć na stan powietrza w całym domu, dzięki czemu bezpieczny pokój dziecka nie będzie jedynym miejscem, w którym może przebywać Twoja pociecha.

Czy jony srebra działają?

Tego rodzaju grzejniki to dość droga zabawa, dlatego warto zadać sobie pytanie, co robią, że mają być skuteczne na alergie Twojego dziecka. Okazuje się, że mają działanie dezaktywujące drobnoustroje związane w kurzu. W ten sposób zwalczają do 99% szkodliwych związków znajdujących się w powietrzu. To bardzo ważne, bo to głównie te drobnoustroje są odpowiedzialne za wystąpienie alergii. Zatem stosowanie tego rodzaju grzejnika w pokoju dziecka może być bardzo dobrym pomysłem/

Mniej tkanin, więcej przestrzeni

W dziecięcym pokoju alergika musisz zadbać o to, by nie było bardzo dużo tkanin. Wszystkie pościele i poduszki powinny być pochowane do szuflady, najlepiej, by była ona dość szczelna, by nie zbierała kurzu, bo przy każdym otwarciu będzie to problem dla Twojego alergika. Warto także sprawdzać przedmioty pokryte nylonem. To on ma właściwości antystatyczne i redukuje liczbę drobnoustrojów w powietrzu, nie rozpylając ich przy każdym dotyku, jak dzieje się to z normalną bawełną. Dlatego warto zmienić wnętrze, by Twojemu dziecku żyło się prościej i przyjemniej.

Dodaj komentarz