Poznaj Szkołę Rodzenia BebiProgram bez wychodzenia z domu

program dla ciezarnych

Przyjście dziecka na świat jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu rodzica, a jednocześnie dużym wyzwaniem. Pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące macierzyństwa to ogromna zmiana, która przynosi wiele różnych emocji oraz pytań. 

Ze względu na obecną trudną sytuację oraz liczne ograniczenia z nią związane, udział w kursach stacjonarnych szkół rodzenia nie jest możliwy. Przyszli rodzice, którzy chcą się przygotować do porodu i rodzicielstwa, oraz Ci, którzy chcą sobie przypomnieć informacje na temat ciąży, porodu i opieki nad niemowlęciem mają dzisiaj alternatywę. To Szkoła Rodzenia online na BebiProgram.pl. Dowiedz się, jak działa, co oferuje internetowa szkoła rodzenia oraz jak z niej korzystać! Bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Koncepcja szkoły rodzenia online jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych szkół

Kursy online mają za zadanie przygotowywać przyszłych rodziców na powitanie dziecka, wyjaśniać proces porodu i połogu oraz edukować w zakresie opieki nad niemowlęciem. I – co najważniejsze w obecnej sytuacji – można je ukończyć w domowym zaciszu.

Interaktywna szkoła rodzenia na stronie BebiProgram.pl to kompendium wiedzy, bazujące na programie stacjonarnych szkół rodzenia i tworzone przez ekspertów – pediatrów, położne oraz psychologów, który podpowiadają i wyjaśniają w niej m.in.:

  • jakie badania są niezbędne do wykonania w czasie ciąży,
  • jak skomponować wyprawkę dla niemowlaka,
  • jakie są możliwe sposoby na złagodzenie bólu porodowego,
  • jak przygotować się do przywitania w domu nowego członka rodziny.

Można w niej również zdobyć lub poszerzyć wiedzę na temat pielęgnacji noworodka i opieki nad niemowlęciem, poznać zalecenia i sprawdzone porady ekspertów w zakresie żywienia niemowląt oraz przeczytać o sekretach udanego karmienia piersią – technikach czy przydatnych akcesoriach.

Internetowy kurs dla przyszłych rodziców podzielony jest na 5 modułów – ciąża, poród, połóg, noworodek i niemowlę, karmienie piersią oraz dodatkową sekcję z filmami instruktażowymi dla przyszłych mam. Moduły są otwarte i można przez nie przechodzić według własnych preferencji i zainteresowań, a użytkownicy mają pełną dowolność ich wyboru – np. jeśli chcą coś sprawdzić lub zgłębić tylko wybrany temat.

Szkoła Rodzenia BebiProgram to baza:

  • artykułów edukacyjnych i eksperckich,
  • filmów instruktażowych i poradniczych, m.in. pokazujących, jak oddychać podczas porodu, na temat zmian emocjonalnych zachodzących w okresie okołoporodowym, technik przystawienia dziecka do piersi oraz tego, jak przywrócić oddychanie u niemowlęcia, jeśli się zadławi lub zakrztusi,
  • przydatnych aplikacji i narzędzi dla kobiet w ciąży, np. kalendarz przebiegu i badań w ciąży, kalkulator BMI, kreator planu porodu i wiele innych.

Każda mama, która zapozna się z artykułami, filmami i narzędziami z określonego bloku tematycznego, a następnie poprawnie wypełni quiz kończący blok, otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie kursu online.

Szkoła Rodzenia dostępna jest na stronie BebiProgram.pl: https://www.bebiprogram.pl/zdrowie-mamy/szkola-rodzenia.

Dowiedz się, co o Szkole Rodzenia online mówi ekspert BebiProgram.pl Halina Dudek: https://dziendobry.tvn.pl/a/szkola-rodzenia-online-mozna-ja-ukonczyc-bezpiecznie-bez-wychodzenia-z-domu.

Dodaj komentarz