Prosta i skuteczna stylizacja włosów w domu – jakie kosmetyki wybrać?

Marzysz o pięknych lokach, które zachowają swój skręt przez cały dzień? A może marzą Ci się idealnie proste włosy, którym niestraszny nawet deszcz? Efekt ten możesz osiągnąć nawet w domu, stosując odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów. Sprawdź, jakie produkty warto mieć w łazience.

Żel do włosów

Jeśli chcesz silnie utrwalić najbardziej wymyślną i skomplikowaną fryzurę, koniecznie zastosuj żel do włosów. W drogeriach znajdziesz żele o różnym poziomie utrwalenia, co pozwoli Ci utrwalić zarówno grzywkę czy lekkie fale, jak i mocno zakręcone loki. Kosmetyki do stylizacji włosów tego rodzaju są też bardzo polecane osobom z krótkimi fryzurami, pozwalają bowiem unieść krótkie kosmyki, podkreślić grzywkę i stworzyć tzw. pazurki. Dobrej jakości żel nie wysusza ani nie przetłuszcza włosów, co sprawia, że można go stosować na dowolnym rodzaju włosów. Kosmetyk można nakładać zarówno na mokre, jak i suche włosy.

Pianka do włosów

Wymieniając przydatne kosmetyki do stylizacji włosów, nie sposób zapomnieć o piance. Jej zadaniem jest również utrwalenie włosów, a także dodanie im objętości oraz podniesienie fryzury u nasady. Dzięki lekkiej konsystencji włosy nie są sztywne i zachowują swą elastyczność. Pianka sprawdza się świetnie zwłaszcza w przypadku włosów falowanych i kręconych, którym dodaje wyrazistości i sprężystości bez obciążania. Kosmetyk ten nadaje się do nakładania na każdy rodzaj włosów, jednakże jeśli masz kosmyki suche, koniecznie wybierz piankę ze składnikami nawilżającymi. Pianki zawierają alkohol, dlatego mogą nadmiernie wysuszać już i tak suche włosy. Nakładanie kosmetyku jest proste – wystarczy nałożyć odpowiednią ilość pianki na dłoń, rozetrzeć ją, a następnie rozprowadzić na głowie. Możliwe jest też bezpośrednie nałożenie produktu na grzebień i rozczesanie nim włosów.

Lakier do włosów

W łazience warto mieć też lakier do włosów służący do wykończenia i utrwalenia fryzury. Dobrej jakości lakier chroni włosy przed warunkami atmosferycznymi, pomaga niwelować elektryzowanie się włosów, a dzięki wartościowym składnikom działa też nawilżająco i regenerująco. Nadaje się do każdego typu kosmyków. Kosmetyki do stylizacji włosów tego rodzaju utrwalają fryzurę w sposób naturalny, dzięki czemu nie wygląda ona na obciążoną, sklejoną czy oklapniętą. Nakładanie lakieru jest bajecznie proste – wystarczy spryskać nim włosy z odległości ok. 30 cm i pozostawić do wyschnięcia.

Płyn do stylizacji włosów

Lotion do włosów sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób posiadających suche włosy. Stanowi on świetną alternatywę dla pianki. Zapewnia delikatne utrwalenie, nie zlepia i nie obciąża włosów, a dodatkowo dodaje im blasku. Płyny są wyposażone w atomizery ułatwiające nakładanie preparatu. Aby użyć lotionu, wystarczy spryskać nim włosy z odległości ok. 25-30 cm i poczekać, aż fryzura wyschnie.

Guma do stylizacji włosów

W celu mocnego utrwalenia fryzury warto wykorzystać gumę do włosów. Ze względu na gęstą i lepką konsystencję prawidłowe nakładanie kosmetyku nie jest łatwe i wymaga nieco cierpliwości podczas nauki. Dzięki kosmetykowi można jednak uzyskać znakomite rezultaty utrwalające. Wystarczy mała ilość preparatu, aby cieszyć się pożądanym rezultatem. Dodatkowo kosmetyki do stylizacji włosów tego rodzaju matują bądź dodają połysku kosmykom, w zależności od typu produktu. Guma jest polecana szczególnie do włosów krótkich, normalnych i suchych.

Dodaj komentarz