Retinol na twarz – kiedy warto po niego sięgać?

serum do twarzy

Retinol, dzięki swoim zbawiennym właściwościom, jest coraz częściej wybierany przez dużą grupę ludzi. Działa on nie tylko na nasz organizm, lecz również na skórę. Wspiera poprawne funkcjonowanie naszych narządów, a także pomaga w walce z niedoskonałościami skóry. Kiedy warto sięgać po retinol na twarz? Podpowiadamy.

Czym jest retinol na twarz?

Retinol jest jedną z pochodnych witaminy A. Pełni on niezwykle ważną funkcję w naszym organizmie. Odpowiedzialność za stan skóry jest tylko jedną z nich. Retinoidy skutecznie wpływają na syntezę hormonów, oddziaływują na narząd wzroku, a także mają swój duży udział w procesach odpornościowych i podziałach komórkowych. Wspierają funkcjonowanie układu oddechowego, a także pokarmowego. Można go odnaleźć chociażby w przetworach mlecznych, marchwi czy szpinaku.

Jest on również zbawienny dla naszej skóry. Retinol wykorzystywany jest w wielu kosmetykach codziennego użytku. Serum z witaminą C, kremy nawilżające czy toniki mają za zadanie ukoić cerę, ujędrnić ją i nadać jej naturalnego blasku.

Retinol na twarz – jak działa i kiedy go aplikować?

Retinol na twarz posiada wiele ważnych właściwości, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania kosmetykami z tym związkiem. Przede wszystkim zapobiega on pierwszym oznakom starzenia, a dla skóry dojrzałej wspiera odnowę naskórka i odpowiednio go nawilża. Pobudza produkcję elastyny oraz kolagenu, przez co cera nabiera miękkości, jędrności, a twarz jest naturalnie rozświetlona. Dzięki jego właściwościom złuszczającym pozwala na lepsze wchłanianie się innych kosmetyków.

Pochodna witaminy A odbudowuje prawidłową strukturę naskórka, w przypadku posłonecznych uszkodzeń jego wierzchnich warstw. Osoby z tłustą cerą, ze skłonnościami do pojawiania się niedoskonałości z powodzeniem mogą korzystać ze zbawiennych korzyści działania retinolu. Konsekwentne jego stosowanie reguluje pracę gruczołów łojowych, co również zapobiega blokowaniu się porów.

Jak stosować serum z witaminą C?

Zanim rozpoczniemy stosowanie retinolu z witaminą C, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim trzeba dobrać stężenie tego preparatu do potrzeb swojej skóry. Zaleca się stosowanie wersji najlżejszych i obserwować reakcję cery.

W początkowej fazie użytkowania produktu nie należy aplikować go częściej niż 2-3 dni w tygodniu. Przez cały okres stosowania trzeba zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem SPF 30 lub SPF 50. Zapobiegnie to powstawaniu przebarwień. Najlepszą porą na stosowanie retinolu jest pora jesienno-zimowa.

Dodaj komentarz