Stylowe podwiązki dla większej pewności siebie

podwiazka

Gdy na rynku pojawiły się rajstopy, znaczna część kobiet zrezygnowała z pończoch. W związku z tym podwiązki nie są obecnie tak popularne jak kiedyś. Świadome swojego ciała kobiety, które pragną wyglądać seksownie, nadal sięgają po podwiązki. Dodają one kobietom seksapilu oraz pewności siebie. Mężczyzn wprawiają w zachwyt. Przyjrzyjmy się, co to są podwiązki oraz jak je nosić!

Co to są podwiązki

Podwiązki damskie to modny oraz seksowny dodatek kobiecego stroju w formie opaski. Mocowane są one wokół uda. Najczęściej wykonane są one z elastycznej tkaniny. Do ich wykonania mogą zostać użyte materiały tj.:

  • wstążki;
  • koronki;
  • tiul;
  • szyfon;
  • skóra.

Służą one do podtrzymywania pończoch. Możemy także spotkać podwiązki męskie do podtrzymywania skarpet.

Po co są podwiązki?

Kiedyś podwiązka była noszona ze względów praktycznych. Dziś w przypadku kobiet to symbol o wymowie erotycznej. Mają one dodać pewności siebie oraz zaintrygować otoczenie. W Polsce panuje zwyczaj zakładania podwiązki na studniówkę. Wraz z czerwoną bielizną, którą następnie zakłada się na maturze, ma ona przymieść szczęście podczas egzaminów. Podwiązka na ślub to must have każdej panny młodej. Podczas uroczystości weselnej pan młody ściąga ją z uda panny młodej.

Jakie podwiązki są modne

Obecnie modne są podwiązki tiulowe oraz koronkowe. Są one delikatne, a jednocześnie niezwykle seksowne. Sprawdzą się one u kobiet romantycznych, które lubią wyglądać powabnie. Dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się również podwiązki skórzane.

Jakie podwiązki wybrać? W zależności od sytuacji oraz charakteru osoby mogą to być następujące podwiązki:

  • podwiązki na ślub – najczęściej w kolorze białym, niebieskim lub białym z niebieskimi dodatkami (przyszła panna młoda powinna mieć na ślubie coś starego, coś pożyczonego oraz coś niebieskiego);
  • podwiązki na maturę – sprawdzą się podwiązki czerwone (na maturze niezbędna jest czerwona bielizna);
  • podwiązki na co dzień – podwiązki w kolorze białym, czarnym lub różowym;
  • podwiązki dla kobiet z silnym charakterem (często dominujących) – podwiązki skórzane (z ćwiekami lub ozdobnymi metalowymi sprzążkami).

Podwiązki do pończoch mogą mieć ozdoby. Możemy spotkać się z kokardkami, ćwiekami, cekinami oraz szlachetnymi kamieniami.

Jak zakładać i nosić podwiązki

Podwiązki zakładamy na wysokości uda. Dobrej jakości podwiązki powinny utrzymać się na udzie podczas dużej aktywności. Byłoby to nieco niefortunne, gdyby podwiązka zsunęła się nam z uda podczas prowadzenia prezentacji w pracy. Jednocześnie nie powinna ona zbytnio ściskać naszego uda. Podwiązka powinna być niewidoczna dla innych. Wyjątek stanowią podwiązki założone podczas miłosnych igraszek. Na romantyczną kolację, przyjęcie lub imprezę możemy ubrać spódnicę lub sukienkę z seksownym wycięciem. Ukazująca się od czasu do czasu podwiązka będzie bardzo stylowym dodatkiem naszej kreacji. W sypialni podwiązka będzie idealnie pasowała do koronkowej bielizny tj. koronkowe body.

Każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie podwiązki na specjalne okazje.

Dodaj komentarz