Tonik do twarzy — sprawdź, czy poprawnie go używasz

jak uzywac toniku do twarzy

Przeglądając ofertę drogerii i innych sklepów z kosmetykami w zakresie pielęgnacji twarzy i ogólnie cery można czasem złapać się za głowę. Jest ich bowiem cała masa i wybór właściwych, a także zdecydowanie się na to, które wybrać jest naprawdę trudnym zadaniem. Jeszcze gorsze może być poprawne używanie każdego z kosmetyków. Jak wygląda to w wypadku kosmetyku, jakim jest tonik do twarzy. W jaki sposób poprawnie go używać, czym jest i jak go wybrać?

Czym jest tonik do twarzy i jak go wybrać?

Wiele osób na pierwszy rzut oka mogłoby się zacząć zastanawiać, czym właściwie jest tonik do twarzy. Jest to specjalny kosmetyk, który występuje w formie płynu aplikowanego jako aerozol. Służy on do tonizacji skóry twarzy i odpowiada za utrzymanie odpowiedniego pH skóry twarzy lub mający mieć działanie złuszczające. 

Wciąż wiele kobiet uważa jednak, iż jest to tylko woda. W toniku znajdziemy jednak znacznie więcej składników, dla których woda jest tylko bazą. Oprócz tego do toników dodaje się takie składniki jak substancje antybakteryjne, kwasy, olejki, ekstrakty, witaminy, a także probiotyki. 

W zależności od działania wyróżnia się dwa typy toników do twarzy. Mowa tu o tonikach złuszczających, a także neutralnych. Na start warto zająć się tym, dla kogo są toniki neutralne. Są one dla osób, które używają na przykład często makijażu. Jego zmywanie sprawia bowiem, że naturalne pH skóry wynoszące od 3,5 do 5,5 zostaje zaburzone i przez to skóra staje się bardziej wrażliwa. Użycie toniku pozwala z kolei na przywrócenie prawidłowego pH skóry twarzy. 

Toniki złuszczające z kolei mają przeciwdziałać bakteriom. Są one przeznaczone również dla osób z tłustą cerą, które mają problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum, czy też trądzikiem, pryszczami, bądź zaskórnikami. Postawienie na tonik złuszczający pozwala również na ograniczenie namnażania się bakterii na skórze. 

Jak stosować tonik i jakie kosmetyki jeszcze warto kupić?

Prawidłowe stosowanie toniku do twarzy wbrew pozorom jest niezwykle proste. Zależy wiele od jego typu. Tonik można na przykład użyć poprzez spryskanie nim twarzy, szyi oraz dekoltu. Można go także zaaplikować za pomocą nasączonego wacika. Po aplikacji toniku warto szybko zacząć używać kolejnych kosmetyków. 

Jeśli na skórę, na której znajduje się tonik użyty zostanie na przykład krem nawilżający do twarzy, to można liczyć, że zadziała on jeszcze lepiej. Tonik znacząco ułatwia bowiem wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do skóry twarzy, dzięki czemu świetnie z nimi współgra. 

Dodaj komentarz