Trendy w makijażu wiosna-lato 2023 – jakie rządzą?

makijaz

Modny makijaż wiosna-lato 2023 to przede wszystkim różnorodność. Wizażyści stawiają na zabawę konwencją, przełamywanie barier i podkreślanie pozytywnych emocji, jakie towarzyszą tym ciepłym miesiącom. Nie odżegnują się jednak od klasyki, która zawsze będzie na topie. To ukłon w stronę osób, które wolą stonowane make-upy, bez udziwnień i feeri kolorów. Sprawdźmy więc, jakie makijaże będą rządziły w sezonie wiosna-lato 2023.

Najmodniejszy makijaż wiosna-lato 2023 – postaw na moc natury

Naturalny look jest osadzony w trendach już od dawna. Także w tym sezonie nie daje o sobie zapomnieć. Wizażyści stawiają na to, aby kochać siebie i swoje niedoskonałości. Przekonują o tym, że receptą na piękny makijaż jest dbanie o cerę, dobór odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji. Wespół z błyszczykiem jak również maskarą mogą zdziałać naprawdę wiele. Nie bójmy się wiec stawiania na moc natury w roli głównej.

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2023 – oranż i zieleń w roli głównej

Oranż zawojował wybiegi mody na całym świecie. Udowadnia, że ma w sobie ogromny potencjał, którego nie możemy lekceważyć, jeśli chcemy być w osadzeni w najnowszych trendach w makijażu wiosna-lato 2023. Kolor ten może pojawić się zarówno na powiece, jak i na ustach. Na jaki wariant postawimy, zależy już wyłącznie od nas. Pamiętajmy także o tym, że oranż zdjął z podium czerwień. Krwiste usta odeszły zatem w cień. Ważną rolę dla wizażystów ma także zieleń. Szczególnie ta neonowa. Im więcej przyciąga spojrzenia, tym lepiej.

Modne makijaże wiosna-lato 2023 – rozświetl kącik oka i postaw na metaliczne cienie

Rozświetlony kącik oka, to jeden z największych hitów makijażowych w sezonie wiosna-lato 2023. Taki trik to skuteczny sposób na jego powiększenie, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą opadnięte powieki. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić i zachować proporcje, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego. Nie bez znaczenia pozostaje także istotna rola jaką odgrywają w nadchodzącym sezonie metaliczne cienie.

To one nadadzą blasku nawet najbardziej nudnej stylizacji i udowodnią, że wpiszą się doskonale zarówno w konwencję klasyki, jak i nowoczesnego podejścia do tematu stylizacji. Najlepszym sposobem na osiągnięcie przysłowiowego efektu WOW jest zachowanie odpowiednich proporcji. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z jaśniejszym cieniem w kącikach i umiejętnym, zrównoważonym przechodzeniem do kolejnych tonacji wzdłuż linii powieki.

Dodaj komentarz