Wakacyjne spódniczki dla dziewczynek – co wybierać, czego unikać?

wakacyjne spodniczki dla dziewczynek

Jakie spódniczki dla dziewczynek najlepiej sprawdzają się w sezonie wakacyjnym? Co dokupić do letniej garderoby, by nie okazało się pomyłką? Zobacz ocenę najpopularniejszych modeli i wybierz najlepszy dla swojego dziecka.

Bombka – wady i zalety

Spódniczki typu bombka zdobyły swoją popularność w odświętnych stylizacjach, bo prezentują się wyjątkowo efektownie. Olbrzymi wybór codziennych wersji tego modelu zachęca do wyposażenia dziewczęcej garderoby w coś, co sprawi, że poczuje się jak dama. W zależności od kroju, spódniczka bombka może być wąska, ale jest też wiele przykładów takich, w których dziecko może czuć się swobodnie. Właściwie skonstruowana, powinna zachowywać formę jedynie dzięki dwóm właściwie zszytym warstwom tkaniny. Niestety, choć bardzo szykowne, bombki mają swoją wadę, szczególnie dotkliwą w trakcie wakacyjnych wojaży. Te modele spódniczek wyjątkowo łatwo się gniotą.

Prosta i dopasowana

Zamiast obcisłych spodni, obcisła spódniczka? Niestety wygodą nie są sobie równe, ale w dużej mierze zależy to od materiału, z jakiego spódniczka została wykonana. Domieszki elastycznych włókien sprawiają, że nawet podczas akrobacji na drabinkach spódniczka trzyma się tam, gdzie powinna, naciąga, dając możliwość ruchu i wraca do pierwotnej postaci. Niskiej jakości wyroby mogą szybciej tracić oryginalny kształt. Proste, lekko obcisłe spódniczki dziewczęce lepiej wybierać z lekkim zapasem na długość, bo mają skłonność do podjeżdżania wyżej w trakcie zabawy.

Do tańca i swawoli

Najczęściej spotykane wśród przedszkolaków spódniczki, to te na bazie koła lub półkola, znacznie szersze w okolicy kolan. Jeśli tylko nie są za długie, dają pełną swobodę ruchu i często wykonane są z materiału, który zniesie kilkugodzinny pobyt w walizce bez większych szkód. Jeśli zależy nam na tym, by strój wyglądał oryginalnie, można wybrać spódniczkę złożoną z kilku nachodzących na siebie falban. W sezonie letnim warto przed zakupem sprawdzić sposób wszycia falban, aby niepotrzebnie nie tworzyły one dodatkowych warstw tkaniny na całej długości. Często spotykaną wadą falban zszywanych ze sobą są drażniące skórę szwy ale zależy to bezpośrednio od zastosowanych materiałów. Rodzicom pozostaje metoda prób i błędów. Sama ocena dotykiem nie zawsze jest bowiem skuteczna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze spódniczki?

Małe dzieci dużo się ruszają, a latem przebywają głównie na zewnątrz, bawiąc się w piasku, na trawie i szalejąc na placach zabaw. Mimo, że małe dziewczynki, naśladując swoje mamy, chcą wyglądać ślicznie i niektóre wręcz błagają o założenie im spódniczki, jako opiekunowie nie powinniśmy zapominać o komforcie i higienie. Spódniczki codzienne nie powinny być długie ani ograniczać ruchów dziecka. Niestety zasada im krótsze, tym lepsze nie do końca się sprawdzi, jeżeli pod spódniczką nie znajduje się dodatkowa warstwa odzieży jak leginsy czy obcisłe krótkie spodenki. Kilkulatka nie pamięta o tym, by siadając podłożyć materiał pod nogi, a w rezultacie droga zanieczyszczeń i drobnoustrojów do okolic intymnych staje się znacząco krótsza.

Zwracajmy też uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest spódniczka oraz ilość warstw falban czy tiulu. Podczas upałów przewiewność materiału zapobiega przegrzaniu, ale nawet cienka tkanina będzie izolować, jeśli jest jej za dużo. Przepis na idealną spódniczkę dla dziewczynki na lato? Długość do kolana, jedna warstwa i oddychająca tkanina. Dodatkowo, jeśli cenimy sobie wolność dziecka, a nie chcemy się martwić o ciągle pojawiające się plamy, warto zwrócić się ku kolorowym, wzorzystym ubrankom. Z pewnością zagwarantują też uśmiech na twarzy dziecka.

Dodaj komentarz