Wakacyjne warsztaty dla dzieci w CH Focus

letnie warsztaty

Lato w mieście nie musi być nudne! Z okazji rozpoczynających się wakacji CH Focus udostępnia najmłodszym miejsce z placem zabaw i atrakcjami. Przez cały lipiec w specjalnie zaaranżowanej strefie, na dzieci czekają gry i  aktywności z przytulnym miejscem do relaksu. Co wtorek odbywać się w niej będą tematyczne ekowarsztaty, w których udział jest bezpłatny. Kreatywna strefa dla dzieci znajduje się na parterze galerii, w pobliżu sklepu Smyk.

Zabawa jest jedną z najważniejszych aktywności okresu dzieciństwa. Może być także doskonałą okazją do pozyskania wiedzy o otaczającej nas przyrodzie, a także sposobnością do nabycia nowych umiejętności – zręcznościowych czy spostrzegawczości. Do ciekawej i odkrywczej zabawy zaprasza najmłodszych CH Focus. Bydgoskie centrum przygotowało w lipcu dla dzieci specjalną przestrzeń do zabawy i nauki z mnóstwem atrakcji, ulokowaną na parterze w pobliżu sklepu Smyk. W kreatywnym kąciku do dyspozycji najmłodszych będzie ekoogródek z sadzonkami roślin i kwiatów oraz strefy – aktywności i gier, ekowarsztatów i  relaksu. Najmłodsi będą mogli korzystać z niej codziennie, w godz. 10.00-18.00.

Ponadto, w każdy wtorek lipca w zielonej strefie odbywać się będą dla dzieci bezpłatne ekowarsztaty pod tytułem „Bliżej przyrody”, prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Każde z czterech spotkań poświęcone będzie innej tematyce.

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco

6.07.2021 – Mali ogrodnicy. Uczestnicy będą uczyć się sadzić kwiatki. Po warsztatach każde dziecko będzie mogło zabrać swoją sadzonkę do domu.

13.07.2021 – Świat Owadów. Dzieci dowiedzą się jakie funkcje pełnią owady w życiu człowieka. Poznają różne gatunki i własnoręcznie stworzą domek dla owadów z bambusa, który będą mogły umieścić w swoim ogródku, na balkonie lub podwórku.

20.07.2021 – Segreguj śmieci. Zajęcia przybliżą najmłodszym temat ekologii. Przekonają się, jak ważne jest segregowanie śmieci oraz jaki kolor oznacza dany przedmiot użytkowy i jak wykorzystać odpady wtórne. Zapoznają się ze sposobem segregacji oraz zagrają w grę, która ułatwi zapamiętanie wszystkich informacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat super ekologa!

27.07.2021 – Myślmy o przyszłości – kupujmy mądrze. Dzieci dowiedzą się jak niebezpieczne jest zanieczyszczenie środowiska oraz jak ważne są mądre zakupy i używanie przedmiotów więcej niż jeden raz. Najmłodsi samodzielnie za pomocą farbek pomalują swoje ekologiczne torby, z którymi będą mogli wybrać się do sklepu.

Bezpłatne ekowarsztaty będą prowadzone od godz. 10.00 do godz. 18.00, co pół godziny. W związku z  ograniczoną liczbą miejsc do 6 osób w grupie, organizatorzy zachęcają do zapisów pod numerem telefonu 501 700 174 lub mailowo pod adresem: warsztatyfocus@x5.pl.

– Dzieci uwielbiają zabawę i wszelkie aktywności. A wakacje są wyjątkową okazją do tego, aby mogły spędzić wolny czas kreatywnie i miło. Dlatego z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy plac zabaw z licznymi atrakcjami. Dodatkowo co wtorek mogą uczestniczyć w twórczych ekowarsztatach. Podczas spotkań dowiedzą się o korzystnym wpływie przyrody na nas i nasze otoczenie. Informacje podane w ciekawy i atrakcyjny sposób, to doskonała metoda na edukację z elementami zabawy. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach obudzi w nich troskę o ekologię i wrażliwość na otaczającą przyrodę – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz