Wybierz meble, które rosną z Twoim dzieckiem i korzystaj z wygody

Wybór mebli do pokoju dziecka

Współczesne trendy w designie mebli stawiają nie tylko na piękne, proste i niejaskrawe kolory – jeśli chodzi o pokój dziecka – ale także na funkcjonalizm. Jeszcze nigdy na rynku nie było tak wielu mebli, które miały rosnąć z dzieckiem – od komód z przewijakami do biurka z łóżka. Warto więc zastanowić się, czy warto podążyć za modą i kupić dziecku takie wyposażenie pokoju.

Dlaczego meble rosnące z dzieckiem się opłacają?

Zakup takich mebli to doskonały pomysł z wielu powodów. Pierwszy to zdrowie. Chodzi tu na przykład o odpowiednie dopasowanie biurka do wzrostu dziecka. Często w przypadku dziecięcych mebli zmieniających się wraz z wiekiem masz możliwość regulacji, która ułatwi Ci dobre dopasowanie biurka – zupełnie inaczej, niż gdybyś kupował meble bez żadnej możliwości zmiany. Pozycja ciała będzie niezwykle ważna, więc lepiej zadbać o swoją pociechę i wybrać regulowane meble.

Oczywiście jest to oszczędność, bo decydując się na zakup mebli rosnących z Twoim dzieckiem, nie musisz wydawać wielokrotnie na biurko czy łóżeczko i łóżko, a korzystasz z jednego i tego samego. To nie oznacza, że jakość jest gorsza, a dzięki temu nie wydajesz co roku czy dwa na nowe meble. To największy problem z małymi dziećmi, że szybko rosną, dlatego takie rozwiązania zyskują na znaczeniu.

Być może mniej ważne z Twojej perspektywy jest środowisko, o które dbasz z takimi meblami. Jednak z punktu widzenia Twojego dziecka już niekoniecznie. Dbałość o planetę przełoży się na jego przyszłość, a wybierając meble, które przez wiele lat mogą służyć bez żadnych problemów i bez konieczności ich wyrzucania, przyczyniasz się do ochrony środowiska i zmniejszasz konsumpcjonizm.

Najpopularniejsze meble rosnące z dzieckiem

Numerem jeden na liście jest oczywiście biurko. Gdy tylko Twoje dziecko dorośnie do wieku szkolnego, biurko stanie się jego podstawowym narzędziem pracy. Zadbaj o to, by lekcje odrabiał w komfortowych warunkach. Plusem biurka rosnącego z dzieckiem jest mniejsza przestrzeń zajmowana w pokoju. Nie będziesz musiała kupować osobnego biurka dla każdego dziecka osobno. Co ważne wiele z takich biurek ma uniwersalny design, więc nada się i dla siedmiolatka i dla nastolatka.

Drugim najczęściej wybieranym meblem jest łóżko rosnące z dzieckiem. Tu jednak zaczynają się problemy i wybór może być skomplikowany. Jest wiele wzorów, typów, kształtów oraz sposobów rozkładania, a więc wybranie jednego jedynego jest trudne. Jednak warto, bo w przypadku łóżka nieprędko będziesz musiał inwestować w kolejne, a jednocześnie musisz zadbać o to, by dziecko dorastało w dobrych warunkach i miało miejsce do odpoczynku zgodne ze swoim wiekiem. O to łatwiej przy meblach rosnących z dzieckiem, które warto kupić.

Dodaj komentarz