Wyczaruj bajkowy pokój dziecka z Annie Sloan

pokoj dziecka

Aranżacja pokoju dziecka powinna rozwijać jego wyobraźnię i pobudzać kreatywność. Ogromną rolę odgrywają przy tym kolory. Z pomocą farb Chalk Paint™ od Annie Sloan przekształcisz sypialnię swojego dziecka w cudowną krainę czarów.

Annie Sloan, ekspertka w dziedzinie kolorów i dekoracji podpowiada jak w prosty sposób przeprowadzić metamorfozę dziecięcej sypialni przy pomocy farb kredowych Chalk Paint™. Młode umysły czerpią ogromne korzyści z używania kolorów. Pobudzaj ich wyobraźnię zabawnymi, pomysłowymi wnętrzami opartymi na tym, co kochają. Stwórz fantastyczną scenę inspirowaną historią starożytną, bajkami lub podróżami po świecie, aby wzbudzić ich zainteresowanie i rozwijać pasje na całe życie – mówi Annie. Nieoczekiwanym skutkiem ubocznym takiej metamorfozy może być silne poczucie dumy z własnego, wyjątkowego pokoju, a w niektórych rzadkich przypadkach także chęć utrzymania porządku w sypialni. Zastrzeżenie: Żaden kolor farby nie jest w stu procentach skuteczny w tej dziedzinie! – dodaje Annie.

Jak przeprowadzić metamorfozę sypialni dziecka według pomysłu Annie Sloan?

Skorzystaj z krótkiego poradnika, który przygotowała ekspertka:

  • Idealnym materiałem jest MDF. Zwykłe łóżko piętrowe możesz po prostu pomalować farbą kredową. Jeżeli jesteś biegły w DIY, podejmij się stworzenia bramy do krainy fantazji lub wejścia do magicznego zamku.  Wystarczy płyta MDF przycięta na wymiar w lokalnym sklepie. Pomalowana na kolor  kontrastujący z odcieniem ścian będzie wyglądać naprawdę zaskakująco.
  • Wykorzystaj tkaniny, aby dodać element zabawy – zamocowana nad łóżkiem zaciągana kurtyna, to sposób, aby w jednej chwili stworzyć sekretną kryjówkę, a stosy miękkich poduszek sprawią, że będzie również bardzo przytulna.
  • Zapomnij o dyktatach kolorystycznych typowych dla płci – każdy kolor jest dla każdego!

Farby kredowe Chalk Paint™ dostępne są w 45 kolorach, które można mieszać, aby stworzyć własną paletę. Mogą być stosowane na niemal każdej powierzchni bez gruntowania lub szlifowania. To produkt na bazie wody, bez zapachu i o niskiej zawartości związków lotnych. Farba została niezależnie przetestowana i uzyskała certyfikat bezpieczeństwa zabawek zgodny z przepisami europejskimi.

W realizacji wykorzystano: Chalk Paint™ w kolorze Napoleonic Blue i Scandinavian Pink do pomalowania łóżka piętrowego oraz wosk Clear Chalk Paint™ Wax do zabezpieczenia powierzchni.

Kurtyna wykonana z tkaniny w prążki Ticking in Graphite z ozdobami w kształcie muszelek z lnu w kolorze English Yellow + Antibes Green.

Podłoga pomalowana Chalk Paint™ w kolorze Old White i wykończona matowym lakierem Chalk Paint™ Lacquer.

Dodaj komentarz