Zadbaj o siebie w wolnym czasie, bo zdrowa mama, to zdrowe dzieci

Czas wolny dla mamy

Wiele kobiet wszystko poświęca swoim pociechom. Myśli o nich niemalże przez cały czas lub stara się o nie zadbać, zapominając przy okazji o sobie. Jak się jednak okazuje, dbanie o własne ciało i samopoczucie ma wpływ na dziecko, i to nie tylko w trakcie karmienia czy w okresie po połogu, ale w ogóle. A dziś przedstawiamy prosty sposób na lepsze życie – spacer.

Moda na bieganie

Wiele osób trenuje jogging, biega codziennie, ucząc się w ten sposób systematyczności i wytrwałości, a przy okazji wpływając na swój organizm. Jednak nie wszyscy to lubią, bo w wielu przypadkach może być zbyt męczący po kilku godzinach w pracy czy w domu z dziećmi. Dlatego alternatywą jest spacerowanie, o czym chyba każdy już dawno zapomniał.

Zadbaj o siebie i chodź na spacer. Najlepiej, gdyby udało się wybierać tereny zielone – parki, lasy, łąki. W ten sposób odpoczniesz, natlenisz ciało i nabierzesz o wiele więcej energii niż przy odpoczynku statycznym w domu. Jednak jeśli nie możesz chodzić w otoczeniu natury, sprawdź najpiękniejsze trasy po Twojej okolicy i zadbaj o swoją codzienność.

Dlaczego warto spacerować?

Wolny czas spędzony z dzieckiem możesz wykorzystać na różne sposoby. Jednak gdy będziesz zmęczona, z zabawy czy oglądania filmu nic nie wyniknie. Dlatego zachęca się mamy do regularnego dbania o siebie, szukania własnych zajęć i form odstresowania po codziennych zdarzeniach. A jedną z takich czynności może być spacer, który dodaje energii i pozwala lepiej dotlenić organizm. Jakie oprócz tego daje korzyści?

Przede wszystkim to spalanie kalorii. Oczywiście nie tak, jak przy bieganiu, jednak średnie tempo marszu pozwala na spalenie nieco poniżej 500 kcal. To sporo, zważywszy na to, że przesadnie się wówczas nie męczysz. Jeśli chodzisz sama, to możesz się wyciszyć, zrelaksować, odpocząć i planować, bo przy chodzeniu jest to najłatwiejsze. Do tego zredukujesz bezsenność, pobudzisz do pracy jelita i zmniejszysz poziom stresu, co przełoży się na Twoje zdrowie. Naprawdę warto pomyśleć o chodzeniu. Dla siebie i swoich dzieci.

Wolny czas dla matki

Pamiętaj, że zajmowanie się dziećmi ma być przyjemnością. Dlatego potrzebujesz małego resetu – odpoczynku, który pozwoli Ci znów nabrać ochoty i energii na wymyślanie kolejnych zabaw, gier i aktywności dla Twojego dziecka. Pomyśl o sobie i wybierz się na spacer przynajmniej 4 razy dziennie. Szybko przekonasz się, że to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twoich pociech. Nie musisz biegać, by poczuć się fit!

Dodaj komentarz