#Zostańwdomu i baw się z Bingiem

Zabawa z Bingiem

Bing, tytułowy bohater popularnego serialu, zaprasza wszystkie przedszkolaki i ich rodziców do wspólnej zabawy. Kolorowanki, kreatywne zabawy, przepisy kulinarne, a także interaktywne zajęcia – to tylko przykłady bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które czekają na spragnionych przygód maluchów. Z Bingiem nikt nie będzie się nudził!

Bing to uwielbiany przez dzieci bohater edukacyjnego serialu animowanego „Bing”. Ma trzy latka, jest ciekawym świata i sympatycznym króliczkiem. Bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy, stara się zrozumieć otaczający go świat, a to, czego doświadcza, odzwierciedla autentyczne problemy przedszkolaków. Przygody Binga i jego przyjaciół uczą dzieci jak reagować w konkretnych sytuacjach i jak radzić sobie z emocjami.

Bing bawi także poza ekranem

Serial animowany to tylko część świata, do którego Bing zaprasza przedszkolaki i ich opiekunów. Dla wszystkich szukających atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, którego w ostatnim czasie mamy aż nadto, Bing przygotował różnorodne materiały edukacyjne, pomysły i podpowiedzi ciekawych zabaw oraz aktywności dopasowanych do wieku, upodobań czy nastroju dziecka. Można je pobrać za darmo ze strony www.bingbunny.com/activities. Inspirowane przygodami Binga i jego przyjaciół zajęcia oraz aktywności są bezpieczne, rozwijają wyobraźnię dziecka, a jednocześnie oswajają najmłodszych z codziennymi sytuacjami i emocjami. Co ważne, materiały świetnie nadają się zarówno do prac samodzielnych dziecka, jak i wspólnych zabaw z rodzicami.

Edukacja przez zabawę

Wśród propozycji zabaw z Bingiem do dyspozycji są różnego rodzaju aktywności: kolorowanki, przepisy kulinarne i zadania kreatywne. Wszystkie są łatwo dostępne – wystarczy kliknąć w miniaturkę wybranego zadania, zgromadzić potrzebne materiały i zabrać się do pracy. Można zbudować rakietę kosmiczną, instrumenty muzyczne, zrobić czarodziejską różdżkę czy przygotować teatrzyk, w którym występują Bing i jego przyjaciele. Ponadto na maluchy czekają wycinanki, labirynty, proste gry, a także wskazówki, jak przygotować efektownie wyglądające i zdrowe dania. Propozycje wspólnych zabaw z Bingiem powinny zainteresować rodziców dzieci przedszkolaków, którzy w ostatnich tygodniach spędzają większość czasu ze swoimi dziećmi w domach i potrzebują nowych pomysłów na walkę z nudą. Wspólnie z sympatycznym Bingiem warto zostać w domu i przeżyć emocjonującą i mądrą przygodę.

Interaktywne przyjęcie Drużyny Bing

Inną ciekawą formą spędzenia czasu z Bingiem będzie już wkrótce kolejne Przyjęcie Facebookowe „Zabawa z Drużyną Bing”. Wcześniejsze, jednodniowe przyjęcia udały się znakomicie i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Tym razem Drużyna Bing zmieni formułę oraz czas trwania zabawy – zadania będą pojawiały się na stronie facebookowej Binga www.facebook.com/bingbunnypl/ od 11 do 15 maja. Możliwość udzielania odpowiedzi i wklejania zdjęć widocznych dla wszystkich uczestników sprawiają, że interaktywne przyjęcie staje się dla dorosłych świetnym sposobem na zapewnienie dzieciom atrakcyjnej, kreatywnej rozrywki. O szczegółach wydarzenia Drużyna Bing będzie informować w miarę zbliżania się imprezy.

Dodaj komentarz